Kiedy kobiety przejmą branże kryptograficzną ?

Z okazji Dnia Kobiet Wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń  zadowolenia z siebie dużo szczęścia i uśmiechu oraz wielu pięknych dni  życzy Redakcja CryptoGogle

Kobiety i Bitcoiny

Obecnie kobiety stanowią około pięciu procent entuzjastów kryptografii – należą do nich programistki, inwestorki, założycielki firm i osoby po prostu zainteresowane tą sprawą. Chociaż liczby te są teraz niewielkie tendencja będzie rosnąć,  są już pierwsze tego oznaki. Na całym świecie sukcesywnie przybywa grup kobiet interesujących się bitcoinami.

Ekspertka od kryptografii Maria (Mashy) Prusakova powiedziała w wywiadzie dla Forbes :

,,Kobiety  powinny, wejść do branży i zaimponować mężczyznom swoją wiedzą na temat blockchain i nauczyć ich czegoś nowego”

Zdaniem kobiety w branży krypto działa już mnóstwo kobiet  Problem polega na tym, że nie zyskały one takiego samego rozgłosu i uznania, jak mężczyźni.

Prusakova radzi :

,,Po pierwsze, aby zwiększyć udział kobiet, musimy zainteresować i włączyć je w pracę w blockchain. Trzeba organizować dla kobiet regularne dyskusje na temat kryptografii, cotygodniowe spotkania tematyczne „kobiety w kryptografii” i warsztaty, aby uczyć się nawzajem o najnowszych trendach w blockchain”

Sukcesy kobiet na polu kryptografii powinny być szeroko nagłaśniane

,,Należy szerzyć wiedzę o ich osiągnięciach, przeprowadzać z nimi wywiady i pisać o nich w czołowych mediach, zapraszać je jako prelegentki i mentorki startupów. Taka prezentacja kobiecych wzorców zmotywuje więcej kobiet do zainteresowanie się i zgłębiania technologii blockchain i do pracy w tej branży – powiedziała.”

Bitcoin jest kobietą?

Brytyjska giełda kryptowalut London Block Exchange przeprowadziła badanie, z którego wynika, że aż co ósma kobieta rozważa zainwestowanie oszczędności w kryptowaluty. Popularność ciągle rośnie. Kobiety z pokolenia millenials, czyli urodzone po 2000.r wyrażają aż w 20% zainteresowanie kryptowalutami i chęć inwestycji na rynkach krypto.

“Na świecie nadal panuje przekonanie, że kryptowaluty są rynkiem dla mężczyzn, lecz to nieprawda – fakty są takie, że przyrost liczby kobiet rejestrujących się na giełdach kryptowalut oraz dokonujących transakcji w kantorach bitcoin jest aktualnie dużo większy. Kobiety pojawiają się także jako menadżerowie i mentorzy dużych projektów z obszarów blockchain i kryptowalut” – mówi Agnes de Royere, starszy analityk London Block Exchange.

Raport pokazuje także, że kobiety podchodzą do inwestycji w sposób bardziej strategiczny i przemyślany oraz są mniej podatne na efekt FOMO (ang. fear-of-missing-out, czyli obawa przed przegapieniem okazji). Kobiety, w przeciwieństwie do mężczyzn wykazują tendencję do konsultowania decyzji inwestycyjnych z najbliższymi przyjaciółkami i rodziną – inaczej niż mężczyźni, którzy zwykle decyzje inwestycyjne podejmują zupełnie samodzielnie i bez konsultacji z otoczeniem.

Powyższe wyniki wzrostu popularności kryptowalut wśród kobiet nie muszą być zaskoczeniem – jeśli przeanalizujemy płeć osób obserwujących twitterowe profile guru kryptowalut takich jak Vitalik Buterin (twórca Ethereum) czy Charlie Lee (twórca Litecoin) – aż 20% followersów to kobiety a jedna osoba w branży kryptowalut na 12 inwestorów jest kobietą.


REKLAMA