W Wenezueli KFC przyjmuje płatności w Dash

KFC Dash

Ciekawostka. W Wenezueli obywatele zyskują kolejną możliwość wykorzystania Dash – restauracje KFC będą od przyszłego tygodnia przyjmować płatności w tejże kryptowalucie.

Pierwszą restauracją akceptującą kryptopłatności będzie KFC w dzielnicy stolicy kraju, Caracas. W późniejszym dołączą do niej pozostałe 24 restauracje na terenie Wenezueli.

Alejandro Echeverría, współzałożyciel między innymi Dash Text współpracuje z KFC nad realizacją przedsięwzięcia od trzech miesięcy.

“Akceptowanie płatności w Dash przez globalnie rozpoznawaną markę, taką jak KFC, to wspaniałe osiągnięcie dla kryptowalut, a także dowód na nieustannie zwiększający się poziom zaadaptowania […]”

Inicjatywa KFC nie jest jednak czymś niespotykanym – na podobny krok zdecydowały się wcześniej firmy takie jak Subway czy Papa John’s Pizza.

Mmmm… kupilibyście kubełek za troszku Dash?

Boliwar? Po co mi to, skoro mam kryptowaluty

Rząd Wenezueli przeżywa zawirowania gospodarcze spowodowane wieloletnią hiperinflacją. Spowodowała ona znaczną utratę wartości boliwara wenezuelskiego, co sprawia, iż popularność kryptowalut wciąż rośnie. Wśród nich prym wiedzie Dash. Według DiscoverDash płatności we wspomnianej kryptowalucie przyjmuje już 2 445 sprzedawców w Wenezueli.


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com