Kanadyjski Bank z aktywami o wartości 51 mld USD ogłasza wsparcie dla firm krypto

bank atb

ATB alphaBeta, kanadyjski bank zarządzający aktywami o wartości 51 000 000 000 USD, poinformował, iż otwiera się na współpracę z firmami z sektora kryptograficznego.

Kryptowaluty oraz firmy, które się nimi zajmują, w założeniu mają pozostać niezależne od tradycyjnego sektora bankowego. Niestety jednak, prowadząc działalność gospodarczą trzeba zatrudnić pracowników, zainwestować w sprzęt, wynająć biuro, odprowadzać podatki… Możnaby wymienić jeszcze wiele czynników, jednakże skupmy się na najważniejszym – każda firma tak czy siak korzysta z jakiejś tradycyjnej waluty.

Przedsięwzięcia kryptowalutowe nie są tutaj odosobnione. W większości przypadków nadal są zmuszone korzystania z usług bankowości biznesowej, oferowanych przez tradycyjnych dostawców usług bankowych. W wielu przypadkach okazuje się to jednak dość trudne, ponieważ liczne banki jak na razie wciąż odmawiają współpracy z firmami z kryptosektora. Wielu niewtajemniczonych pyta dlaczego.

Odpowiedź brzmi następująco

Otóż idea kryptowalut i ich decentralizacji nie pokrywa się z założeniami tradycyjnej bankowości biznesowej. Działalność banków opiera się na znajomości klientów, ustawianiu procedur przeciwko praniu pieniędzy i minimalizowaniu ryzyka finansowego.

Co raz więcej banków jednak porzuca negatywne nastawienie wobec kryptowalut, oferując rozwiązania bankowe dla firm, które się nimi zajmują.

Kanadyjski gigant wkracza do gry

ATB alphaBeta, bank należący do państwowego przedsiębiorstwa Alberta Treasury Branches (działającego pod szerzej znaną nazwą ATB Financial) jako pierwszy dostawca usług bankowych w Kanadzie zdecydował się na przełamanie trendu.

“Ponieważ technologia blockchain staje się bardziej zintegrowana we wszystkich sektorach, kryptowaluty zajmują coraz więcej miejsca w sektorze finansowym i biznesowym. Brak wiedzy, niezrównoważenie potrzeb różnych klientów lub strach przed nową technologią utrudniają tradycyjnym instytucjom finansowym udzielanie się w tym rozwijającym się segmencie gospodarki.”

Według władz banku, wkroczenie w sektor krypto jest wielkim krokiem dla tradycyjnej instytucji finansowej. Twierdzą, że bank “rozumie, iż różne sektory biznesowe mają różne potrzeby bankowe, a nie wszystkie mieszczą się w tym samym polu.” Na stronie banku oświadczenie podsumowano następująco:

Technologia Blockchain i kryptowaluty są częścią przyszłości […]”


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi