Kanadyjska firma zajmująca się wydobywaniem diamentów chcę zmodernizować branżę za pomocą technologii Blockchain.

Kanadyjska firma zajmująca się poszukiwaniem i wydobyciem diamentów, Lucara Diamond, wyznaczyła nowego dyrektora wykonawczego w kierunku modernizacji branży diamentowej za pomocą technologii Blockchain – donosi Financial Times, 26 lutego. Nowa CEO, Eira Thomas, poprowadzi firmę po niedawnym zakupie Clara Diamond Solutions za 29 mln USD, czyli 13,1 mln akcji. Clara jest platformą cyfrową, która wykorzystuje zarówno technologie chmurowe, jak i Blockchain, aby  proweniencję diamentową od kopalni do palca”, zgodnie z informacjami prasowymi Nasdaq.

Lukas Lundin, przewodniczący Lucary, powiedział:

“Wierzymy, że Clara nie tylko zmodernizuje cały proces sprzedaży diamentów, ale także odblokuje dodatkową wartość dla wszystkich uczestników na rynku diamentów”.

Systemy Blockchain są coraz częściej wykorzystywane w zarządzaniu łańcuchem dostaw, ponieważ mogą usprawnić proces poprzez trwałe rejestrowanie każdej transakcji w Blockchain, znacznie zwiększając przejrzystość. Przejście Lucary na Blockchain przypada na miesiąc po tym, jak De Beers, jeden z największych na świecie producentów diamentów, uruchomił pilotażową inicjatywę Blockchain, która ma również na celu śledzenie łańcucha dostaw diamentów, aby zapewnić, że każdy diament jest wolny od skaz.


REKLAMA