Jedną z największych kopalni kryptowalut stały się kampusy akademickie !

W dniu 5 Marca został na portalu PC Mag został opublikowany specjalny raport. Wynika z niego zaskakujący fakt, iż kampusy akademickie stały się jedną z największych „kopalni kryptowalut” wśród wielu różnych branż.

Pracownicy firmy Cisco śledzili aktywność związaną z kopaniem kryptowalut w różnych branżach. Firma wykorzystała produkt  Cisco – Umbrella służący do monitorowania połączeń sieciowych i wykrywania złośliwej lub podejrzanej aktywności, oraz miningu.

Raport to zestawienie branż w których kopie się najwięcej kryptowalut. Pierwsze miejsce należy do branży energetycznej i użyteczności publicznej. O ile to nic zaskakującego tak drugie miejsce można uznać za wielką niespodziankę. Bowiem na drugim miejscu uplasowały się kampusy akademickie !

Specjaliści tłumaczą :

„Zostawiasz koparkę działającą w twoim pokoju w akademiku od czterech lat i opuszczasz uczelnię z dużą zmianą.”

Uruchamiając  koparki w pokojach akademickich lub bibliotekach, studenci unikają kosztów energii elektrycznej związanych z zyskownością miningu kryptowalut.

,,Jeśli nie musisz płacić tych kosztów, to uniwersytet jest naprawdę dobrym miejscem do zarabiania pieniędzy.”

W zestawieniu Cisco kolejne pozycje zajmują :

media – 6%

opieka zdrowotna – 7%

Kopanie kryptowalut w lokalnych samorządach stanowi – 4%

w branży produkcyjnej – 3%

w sektorze usług finansowych – 2%.

 

Już w kwietniu 2018 r. firma monitorująca cyberataki  Vectra odkryła, że zarówno zamierzone kopanie kryptowalut, jak i cryptojacking, bardziej przeważały w kampusach akademickich niż w jakiejkolwiek innej branży. Także pozostaje pytanie czy akademiki pełnią już role kopalni, oraz jak wiele można zyskać kopiąc w kampusach. Uniwersytety wpadły już na trop pomysłowych studentów i zabraniają kopania w swoich placówkach. Tłumacząc, że uczelniane zasoby nie mogą być wykorzystywane do osiągnięcia osobistych korzyści finansowych. Jest to zrozumiałe ze względu na koszty, które ponoszą uczelnie z powodu znacznego wzrostu kosztów użycia energii elektrycznej a wszak wiadomo ile prądu zużywają koparki kryptowalut. Obserwujmy bacznie poczynania studenckiej braci, myślę że raz zaskoczą nas jeszcze swoimi patentami.


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com