Jedna z największych grup giełdowych świata zbuduje infrastrukturę dla zasobów cyfrowych

Deutsche Boerse przedstawił plany budowy w pełni zintegrowanego ekosystemu zasobów cyfrowych, w tym wydawania, przechowywania, dostępu do płynności i usług bankowych.

Niemiecka grupa giełdowa nawiązała współpracę z firmą Sygnom Swisscom i FinTech w celu zbudowania zgodnej z przepisami infrastruktury rynku finansowego dla zasobów cyfrowych. Deutsche Boerse podąża za europejskimi odpowiednikami, prawie dziewięć miesięcy po tym, jak szwajcarska giełda przedstawiła swoje własne plany ekosystemów dotyczących zasobów cyfrowych. Częścią planów Deutsche Boerse jest wprowadzenie systemu obrotu i obrotu aktywami cyfrowymi na rynku szwajcarskim. Zgodnie z oświadczeniem Deutsche Boerse opracowało system w odpowiedzi na pojawienie się tokenizacji, którą określił jako „kolejną główną fazę digitalizacji aktywów”.

W związku z pytaniami dotyczącymi przyszłości kryptowalut, gracze rynków kapitałowych starali się wykorzystać technologię bazującą na tokenizowaniu nowych i istniejących aktywów, podczas gdy bitcoiny czekają na większą przejrzystość regulacyjną. Grupa twierdzi, że nowy ekosystem umożliwi inwestorom wykorzystanie tych nowych klas aktywów i dostosowanie się do przyszłych potrzeb klientów.

Deutsche Boerse, która również prowadzi wymianę instrumentów pochodnych Eurex i rynki gotówkowe Xetra i Börse Frankfurt, podkreśliły znaczenie swoich dwóch partnerstw – z Swisscom i Sygnum – w budowie nowej platformy. Strategiczne partnerstwo obejmuje również inwestycję Deutsche Börse w Custodigit AG, spółkę założoną w 2018 r. Jako joint venture przez Swisscom i Sygnum. Custodigit AG zapewnia techniczne rozwiązanie do przechowywania aktywów cyfrowych dla regulowanych instytucji świadczących usługi finansowe.

Zintegrowana platforma pozwala klientom banku zarządzać całym cyklem życia swoich zasobów cyfrowych. Ponadto Deutsche Börse i Sygnum staną się udziałowcami daura AG. Firma opracowała platformę wykorzystującą technologię rozproszonej księgi głównej do wydawania, bezpiecznego przekazywania i rejestrowania szwajcarskich udziałów MŚP, umożliwiając spółkom nienotowanym na giełdzie dostęp do rynków kapitałowych. Jako inwestorzy, Deutsche Börse i Sygnum będą aktywnie zaangażowani w przyszły rozwój firm.


REKLAMA