Japonia powołuje nowego pro-krypto ministra

Takuya Hirai Japonia Krypto

Japonia konsekwentnie podąża w kierunku nowoczesności. Premier Shinzō Abe mianował właśnie Takuyę Hirai, człowieka zaangażowanego w kryptosferę nowym ministrem nauki.

Świeżo nominowany minister obejmie również ważne stanowisko ministra technologii i IT. Zbiega się to w czasie ze zwiększeniem w Japonii zainteresowania wykorzystaniem technologii blockchain w różnych sektorach gospodarki.

Społeczność krypto spogląda na nominację z wielkim zainteresowanie, ponieważ minister Hirai był znaczącym graczem we wcześniejszych procesach prawodawczych dot. kryptowalut. Był także promotorem nowych technologii, takich jak blockchain.

Przed objęciem stanowiska Hirai był głównym doradcą rządowej grupy analitycznej, poproszonej o ustanowienie i dopracowanie zasad dotyczących adaptacji ICO, a także późniejsze przedstawienie ich państwowym organom finansowym. Minister był także twórcą ustawy z 2017 roku, legalizującej kryptowaluty w kraju kwitnącej wiśni. Hirai opracował także podstawowe prawo cyberbezpieczeństwa w Japonii, uchwalone w 2015 roku.

Japonia robi krok naprzód

Uważa się, że nominacja Hirai, człowieka mocno obeznanego w nowej technologię i kryptowalutach, pokazuje determinację japońskiego rządu, by nie tylko rozwijać technologię blockchain, ale także oczyścić branżę i stworzyć praktyczne zasady dla ICO, a także ułatwić tym samym pracę FSA.

Ze względu na dynamikę, z jaką zmienia się japońska przestrzeń kryptowalutowa, szacuje się, że około 160 giełd może mieć szansę wejścia na japoński rynek.


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty