IOTA i Volkswagen wypuszczą samochody Blockchain w 2019 roku

Lista partnerów IOTA z biegiem czasu budzi coraz więcej emocji. Wydaje się, że najbardziej ekscytujące jest wspólne przedsięwzięcie IOTA i Volkswagen. Wygląda na to, że partnerzy wypuszczą samochody obsługujące blockchain już w 2019 roku.

W najnowszym komunikacie IOTA zapowiedziała, że wprowadzi na rynek Digital CarPass, Jest to jedna z najnowszych inicjatyw IOTA; ma zostać uruchomiona w 2019 roku.

Digital CarPass, czyli świeżo narodzone dziecko IOTA

Digital CarPass to główny projekt, który realizowany jest dzięki partnerstwu IOTA-Volkswagen. Pierwotnie, informację tę ujawniono jako potwierdzenie koncepcji; miało to miejsce na początku roku.

Projekt, który został pierwotnie ujawniony podczas CEBIT, skupi się na wykorzystaniu sieci Tangle do dostarczania zaufanego oprogramowania dla pojazdów. Nowy CarPass skoncentruje się na przechwytywaniu wiarygodnych danych z samochodów Volkswagen w celu poprawy wydajności pojazdów.

CarPass to tylko jeden z pięciu projektów blockchain, rozwijanych wspólnie przez IOTA i Volkswagen, zakładający również integrację blockchain z luksusowymi samochodami Porsche, będącymi własnością Volkswagen Group. Porsche rzekomo opracowuje “rozwiązanie oparte na blokowej obsłudze tożsamości”, które umożliwi wielu osobom współdzielenie dostępu do pojazdów.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi