IOTA kompatybilna z portfelem Ledger

IOTA Ledger Nano S

Ważne! Posiadacze tokenów IOTA (MIOTA) będą mogli przechowywać je na portfelu mobilnym Ledger Nano S. Informację o integracji podano na blog.iota.org.

Jak podaje wpis:

“Portfele sprzętowe Ledger integrują się z portfelami Trinity i Romeo; poza tym, izolują seedy użytkownika (klucze do ich konta) z komputera lub smartfona, zapewniając kolejne zabezpieczenia przed hakerami.”

“Oferowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i jakości jest głównym celem zarówno dla Ledger i IOTA”

Pełen wpis na blogu (w języku angielskim) możecie znaleźć TUTAJ(KLIK!).

Radość z bezpieczeństwa

Jak wynika chociażby z majowej dyskusji na Reddicie, właściciele IOTA czekali z niecierpliwością na zapewnienie kompatybilności z portfelami Ledger.

Skąd ta radość? Otóż portfele sprzętowe pozwalają posiadaczom kryptowalut na przechowywanie swoich zasobów w trybie offline (za pośrednictwem pamięci masowej offline w trybie prywatnym). Daje to względne poczucie bezpieczeństwa (cóż, zawsze istnieje ryzyko, że zepsujemy albo zgubimy nasz przenośny kryptoportfel…). Poza tym, portfele internetowe czy giełdy kryptowalutowe są narażone na ataki. Jako przykład można przytoczyć niedawny atak na kanadyjską giełdę MapleChange (wspominaliśmy o tym w artykule).


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com