IOTA zasili system IAMPASS

iota iampass

Fundacja IOTA ogłosiła niedawno, że planuje zasilić biometryczny system uwierzytelniania IAMPASS Proof of Concept, który będzie wykorzystywał wzorzec żył dłoni do uwierzytelniania tożsamości.

Proponowany system będzie wykorzystywał otwartą księgę cyfrową Tangle, opracowaną przez IOTA.

System tworzy charakterystyczną i weryfikowalną tożsamość dla każdego użytkownika na podstawie zeskanowanego układu żył dłoni. Pomaga to każdej osobie włączyć ścieżki audytu w celu uzyskania dostępu do platform o wysokim poziomie bezpieczeństwa, a także bezpiecznej identyfikacji i zarządzania aktywami.

Po wdrożeniu systemu konsumenci będą mogli zarządzać swoimi kontami, kontrolować swoje dane i udaremniać kradzież tożsamości za pomocą identyfikatora biometrycznego.

Rewolucja w cyfrowym bezpieczeństwie

Dominik Schiener, współzałożyciel fundacji IOTA powiedział, że system został stworzony, aby rozwiązać niektóre z największych problemów dotyczących przestrzeni kryptowalut, w tym problem kradzieży tożsamości i braku skutecznych metod uwierzytelniania.

“Jesteśmy podekscytowani koncepcją IAMPASS Proof of Concept, która wykorzystuje bezuprawnieniową rozproszoną księgę IOTA, aby uczynić tożsamość nie tylko ‘przenośną’, ale także dać użytkownikom możliwość określania i kontroli własnych danych. Wraz z dojrzewaniem takich rozwiązań tożsamościowych, zobaczymy jak ekosystem IOTA dokłada ważny element układanki do adaptacji rozproszonych ksiąg rachunkowych. “

Toan Nguyen, doradca IAMPASS ds. przetwarzania w chmurze oraz centrów danych, powiedział, że unikalny projekt Tangle pomaga firmom połączyć cyfrowe bezpieczeństwo tożsamości i dane osobowe. Dodał, że ma kluczowe znaczenie dla przestrzeni kryptowalutowej, ponieważ oba te elementy są ze sobą ściśle powiązane.

“Wspólnie oczekujemy, że ekosystemy IOTA i IAMPASS przyczynią się do rozwoju kolejnego etapu cyfrowego zarządzania tożsamością w bezpiecznych środowiskach, takich jak centra danych i inteligentne miasta”.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi