Inwestorzy mówią dość, Bitmain zostanie pozwany

Krytyk giganta górniczego kryptowaluty , Bitmain , BTCKING555, powiedział, że 26 marca grupa inwestorów przygotowuje pozew zbiorowy przeciwko firmie w tweecie .

BTCKING555 powiedział w poście, że wielu inwestorów Bitmain zamierza złożyć pozew zbiorowy przeciwko firmie w Hongkongu , dążąc do odzyskania swoich inwestycji po wygaśnięciu oferty publicznej oferty Bitmain ( IPO ). 

Post brzmi:

„… już w sierpniu ostrzegłem wielu inwestorów i uniemożliwiłem im inwestowanie. Ci, którzy nie słuchali, powodzenia w odzyskiwaniu pieniędzy. Słyszałem, że w Hongkongu dochodzi do pozwów zbiorowych. ”

BTCKING555 twierdzi również, że latem ubiegłego roku Bitmain wzrósł o 700 milionów dolarów i uchronił firmę przed bankructwem. Z kolei inwestorzy przewidywali, że wartość ich akcji znacznie wzrośnie, choć jeszcze się nie stało:

„Nikt nie pójdzie nigdzie w pobliże Bitmain w celu sfinansowania i spodziewa się sporów sądowych dla inwestorów próbujących odzyskać swoje pieniądze. Gdyby nie letnie podwyższenie kapitału o 700 milionów dolarów, Bitmain byłby teraz bankrutem. Jihan i dyrektor finansowy kłamali na liczbach i inwestorach (Softbank, Tencent), aby zablokować kapitał. ”

Uwagi BTCKING555 wynikają z wiadomości, że zgłoszenie Bitmain do wystawienia IPO na giełdzie w Hongkongu (HKEx) osiągnęło koniec swojego sześciomiesięcznego okresu wygaśnięcia. Zgodnie z zasadami aukcji HKEx, zgłoszenie dobiegło końca w oknie ważności bez potwierdzonych raportów z przesłuchania Komitetu, co spowodowało, że aplikacja stała się nieaktualna.

Bitmain po raz pierwszy potwierdził swoje plany giełdowe w lecie 2018 r., Kiedy niegdyś dyrektor generalny Bitmain Jihan Wu ujawnił, że firma rozważa zagraniczną ofertę publiczną na rynku akcji denominowanych w dolarach amerykańskich , takich jak Hong Kong.

Później, w sierpniu, pojawiły się doniesienia o rzekomym zapieczętowaniu przez Bitmain umowy finansowania IPO, przynosząc jej wycenę do 15 mld USD. Zaangażowano zarówno chińskiego konglomeratu technologicznego Tencent, jak i japońskiego SoftBanku.

W odpowiedzi na dochodzenia Cointelegrapha w tym czasie Softbank następnie zaprzeczył jego rzekomemu zaangażowaniu. Tencent wymykał się formalnemu potwierdzeniu lub zaprzeczeniu, inni rzekomo inwestorzy wkrótce również zdystansowali się od plotek.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi