Inwestorzy instytucjonalni gotowi na Bitcoina

Firma Deloitte rzekomo zakończyła nowy projekt badawczy dotyczący inwestycji typu blockchain pochodzących od swoich klientów z branży technologii i mediów. Wynik eksperymentu jest dość ważny dla świata krypto – wskazuje, że instytucje te są gotowe zainwestować w technologie blockchain. Gotowość ta z kolei może zainspirować główne inwestycje instytucjonalne do inwestowania w projekty kryptowalutowe i blockchainowe, takie jak Bitcoin.

Badania te są częścią większego projektu Deloitte, obejmujące badania tego, w jaki sposób ich klienci mogą czerpać korzyści z inwestycji w kryptosferę. W wyniku tego przeprowadzono badania na dużą skalę, obejmujące 1053 klientów w siedmiu różnych krajach. Ustalenia wskazują, że 84% badanych firm uważa, że blockchain zostanie wkrótce szeroko zaadaptowany.

Co to oznacza dla inwestycji Bitcoin?

Trudno jest ocenić, jak wpłynie to na Bitcoina, chociaż inwestycje w technologie blockchain z pewnością prędzej czy później doprowadzą do inwestycji w Bitcoin. Jeżeli pozytywne nastawienie do technologii blockchain rośnie, a wraz z tym instytucje stają się bardziej świadome korzyści płynących z blockchain, zwiększać się będzie zaufanie do Bitcoin.

Ustalenia Deloitte mówią, iż instytucje są gotowe na blockchain i dlatego to tylko kwestia czasu, zanim Bitcoin znajdzie się w zasięgu ich wzroku. Potem pojawią się też altcoiny, a w końcu, co za tym idzie, przyjęcie na poziomie instytucjonalnym stanie się bardziej możliwe.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi