Jak Interledger planuje połączyć wszystkie blockchainy należące do XRP, ETH, BTC…

Interledger

Projekt Interledger ma jeden cel – umożliwienie swoim użytkownikom otrzymywanie pieniędzy z każdej księgi bez konieczności zakładania wielu różnych kont czy portfeli. Oznacza to, że użytkownicy w zamierzeniu nie będą musieli tworzyć różnych adresów na różnych blokach, aby wysyłać lub odbierać fundusze.

Społeczność krypto jest różnorodna. Mamy tutaj przeróżnych ludzi… Są tacy, którzy twierdzą, że Bitcoin (BTC) jest królem. Mamy i tych, którzy uważają Ethereum (ETH) za przyszłość inteligentnych kontraktów. Istnieje również wesoła gromadka posiadaczy XRP, którzy wierzą, że xRapid dokona wystrzału wartości zasobów rynkowych do poziomu świetności cenowej kryptowalut.

Interledger ma na celu połączenie wszystkich tych bloków, co pozwoliłoby użytkownikom bezproblemowo przesyłać między nimi fundusze, bez konieczności wymiany ich kryptowalut.

Jak chcą to osiągnąć?

Pomysł Interledger narodził się z potrzeby stworzenia platformy inteligentnych kontraktówc. Mówiąc najprościej, inteligentne kontrakty na Interledgerze będą uniwersalne: będą działały na dowolnym blockchainie za pośrednictwem tak zwanych connectorów.

Zespół w firmie Interledger definiuje Connectory w następujący sposób:

“Connector to system, który zapewnia usługę przekazywania pakietów programu Interledger do miejsca docelowego podanego w pakiecie. Pakiety są przekazywane między połączeniami (zwanymi kontami) między nadawcami, connectorami i odbiorcami.

Pakiety pośredniczące opisują kwoty pieniędzy, które mogą być rozliczane pojedynczo lub łącznie za pośrednictwem różnych rodzajów zewnętrznych systemów płatności zbiorczo określanych jako księgi rachunkowe.”

Definicja ta nie należy do najprostszych i łatwo zrozumiałych. Właśnie dlatego współtwórca Interledger, Evan Schwartz, chciałby, żeby czytelnik porównał connectory do zdecentralizowanych giełd.

“Connectory są niezależnymi operatorami, które działają jako zdecentralizowane giełdy lub twórcy rynku dla kryptowalut, walut lokalnych i innych tokenizowanych aktywów.”

Dzięki tej prostszej definicji możemy teraz zrozumieć, w jaki sposób właściciel Bitcoin będzie mógł wysłać pewną ilość BTC do odbiorcy operującego na księdze XRP. Connectory po prostu wykonają wymianę w przepływie transakcji.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi