Intel wprowadza komercyjny pakiet Blockchain oparty na technologii Hyperledger

Intel Hyperledger Blockchain

Krótka nota prasowa. Jak wynika z materiałów marketingowych z 12 lutego, Intel uruchomił komercyjny pakiet blockchain oparty na ekosystemie Hyperledger.

Przedsiębiorstwo Intel, które jest uczestnikiem Hyperledger – projektu tworzonego przez Linux Foundation wraz z IBM i innymi ważnymi instytucjami finansowymi – ogłosiło, że jego nowy produkt jest przeznaczony dla firm, które chcą szybko i skutecznie uruchomić własną sieć blockchain. Ekosystem będzie oparty na Hyperledger Fabric – ekosystemie do tworzenia aplikacji/rozwiązań o architekturze modułowej. Według Intela pakiet przygotowano już na pracę na poziomie przedsiębiorstwa.

Na początku tego tygodnia inny gigant technologiczny – IBM – uruchomił także własną platformę blockchain opartą na technologii Hyperledger. Miało to miejsce w centrum danych IBM w Melbourne w Australii. Dzięki temu klienci najprawdopodobniej zyskają możliwość uruchamiania aplikacji w chmurze firmy. Oprócz tego, firma opublikowała projekt wykorzystujący blockchain i Internet Rzeczy (IoT) do zarządzania wykorzystaniem wód podziemnych. W założeniu ma to wspomóc walkę z brutalną suszą w stanie Kalifornii.

Microsoft także wydał również pakiet do tworzenia sieci blockchain, tyle, że nieco wcześniej – w listopadzie 2018 roku. Zestaw jest bezserwerowym rozwiązaniem nazwanym Azure.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi