Indyjskie banki wymuszają na klientach “obietnicę” nieużywania Bitcoina

banki indie bitcoin

Ważna informacja prasowa. Indyjska nagonka trwa. Niektóre banki wymagają od klientów podpisania oświadczeń, iż ci nie będą korzystali z jakichkolwiek kryptowalut.

Jest to związane z niedawno wprowadzonymi przez Reserve Bank of India (RBI) przepisami, zakazującymi bankom oferowanie usług jakimkolwiek firmom powiązanym z sektorem kryptograficznym.

Jak to wygląda w praktyce?

“Indian Crypto Girl” zamieściła na Twitterze zrzut ekranu przedstawiający warunki stawiane przez Kotak Mahindra Bank. Bank prosi użytkowników, aby zadeklarowali, że “nie będą zajmować się żadnymi transakcjami związanymi z krypto-walutami, w tym Bitcoinami”. Oprócz tego, bank zastrzega sobie prawo do zamknięcia konta w przypadku naruszenia umowy.

banki

Podobne ostrzeżenia są wyświetlane na ekranach bankomatów:

“Wirtualne waluty (VC) nie są prawnym środkiem płatniczym w Indiach i nie posiadają żadnych pozwoleń oraz zabezpieczeń. Prosimy, abyś nie dokonywał transakcji związanych z jakimikolwiek VC z twoich rachunków. W przypadku takich transakcji bank działa zgodnie z wytycznymi regulacyjnymi, przewidującymi zamknięcie rachunku bez poinformowania.”

Inny użytkownik Twittera, @IamCryptoLegend informuje, iż do podobnych praktyk dokonują banki w sąsiednim Pakistanie.

banki
Takiego SMSa otrzymał @IamCryptoLegend

Jak uważacie? Dlaczego RBI jest tak silnie nastawiony przeciwko kryptowalutom?


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe