Indyjski Departament Podatkowy nie odpuszcza inwestorom.

Tytuł: Indyjski Departament Podatkowy wysyła zawiadomienia do inwestorów, dotyczące zapłatę podatków.

Indyjski urzędnik podatkowy powiedział, że zyski z inwestycji w kryptowaluty podlegają obowiązkowi podatkowemu , oraz że będzie szukał tych, którzy starają się uniknąć płacenia.

We wtorek w tym tygodniu, Sushil Chandra, przewodniczący Indyjskiej Centralnej Rady Podatkowej (CBDT) potwierdził, że około 100 000 powiadomień zostało wysłanych do mieszkańców, którzy nie uwzględnili inwestycji w kryptowaluty na zwrotach podatku dochodowego.

Według Chandry zawiadomienia zostały wysłane przez departamenty policji w całym kraju w celu zapewnienia, że inwestorzy kryptowalut są świadomi swoich zobowiązań podatkowych.

Chandra powiedział:

“Osoby, które dokonały inwestycji [w kryptowaluty] i nie zadeklarowały dochodu podczas składania podatków i nie zapłaciły podatku od zysków osiągniętych dzięki inwestowaniu, zostały zawiadomione o takim obowiązku, ponieważ uważamy, że wszystko podlega opodatkowaniu.”

Ostatnie oświadczenie indyjskiego departamentu podatkowego jest potwierdzeniem poprzedniego raportu mówiącego, że informacje o podatkach zostały wysłane do inwestorów po tym, jak ogólnonarodowe badanie ujawniło, że kryptowaluta warta 3,5 miliarda dolarów jest sprzedawana w 17-miesięcznym okresie.

Według Chandry, jego agencja przeprowadziła kilka ankiet na temat krajowych giełd w celu zebrania informacji na temat regularnych handlowców, w tym “ile osób regularnie wpłaca składki, ile zarejestrowało się i ile dokonało transakcji”.


REKLAMA