Indyjski bank ICICI pozyskuje 250 przedsiębiorstw na platformy handlu i finansowania Blockchain.

Indyjski ICICI Bank podczepił ponad 250 przedsiębiorstw do swojej platformy Blockchain do transakcji finansowania handlu krajowego i międzynarodowego, zgodnie z komunikatem prasowym opublikowanym 17 kwietnia.

ICICI Bank rozpoczął eksplorację możliwości Blockchain dla swojej działalności w 2016 r. W czerwcu tego samego roku bank utworzył stanowisko Chief Technology and Digital Officer (CTDO) w tym wyraźnym celu. W sierpniu 2016 r. Bank rozpoczął wdrażanie pilotażowych transakcji w zakresie finansowania handlu międzynarodowego i przekazów pieniężnych za pomocą Blockchain w Indiach.

Chandra Kochhar, CEO w ICICI Bank, mówi, że integracja technologii Blockchain może usprawnić dokumentację handlu poprzez przyciągnięcie zainteresowanych stron do wspólnej platformy:

“Wyobrażam sobie, że rozwijająca się technologia Blockchain ma olbrzymi potencjał w zakresie upraszczania intensywnych transakcji handlu dokumentami poprzez zaangażowanie wszystkich zainteresowanych stron w jedną platformę. W inicjatywie współpracujemy również z bankami partnerskimi i innymi partnerami w celu stworzenia kompleksowego ekosystemu w branży przy użyciu Blockchain i opracowania wspólnych standardów pracy, aby przyczynić się do jeszcze większego wdrożenia tej inicjatywy. “

Zgodnie z komunikatem prasowym aplikacja Blockchain opracowana przez ICICI Bank umożliwi wszystkim uczestnikom, zarówno krajowym, jak i międzynarodowym, przeglądanie i śledzenie danych w czasie rzeczywistym. Mogą również uwierzytelniać własność aktywów cyfrowo i realizować transakcje finansowania handlu za pomocą szeregu zaszyfrowanych i bezpiecznych umów cyfrowych.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi