Indie: Kryptowaluty być może wkrótce legalne

Indie - flaga

Indie – kraj znany z niezbyt przyjaznego podejścia do kryptosfery – być może wkrótce zalegalizuje kryptowaluty. Wszystko za sprawą nacisku obywateli.

Według serwisu informacyjnego New India Express, interdyscyplinarny komitet utworzony przez rząd Indii zajmuje się obecnie utworzeniem środowiska prawnego dla kryptowalut. Anonimowy urzędnik twierdzi, iż prace trwają.

“Mieliśmy już dwa spotkania. Wspólnie zgadzamy się, że kryptowaluty nie mogą być całkowicie nielegalne. […] Obrady trwają. Więcej ujawnimy wkrótce”

Co ciekawe, Raport New India Express pojawił się po tym, jak inny lokalny serwis poinformował, iż ten sam interdyscyplinarny komitet pracuje nad całkowitym zakazaniem kryptowalut w Indiach.

Drugie podejście

Nie jest to pierwsza komisja powołana przez indyjski rząd. Wcześniejszy zespół podczas obrad doszedł do wniosku, iż lepszym posunięciem będzie zakazanie kryptowalut na terenie całego kraju. Oprócz tego, Indyjski Bank Rezerw (RBI) wydał pozostałym bankom zakaz dokonywania transakcji z firmami z sektora kryptograficznego. Doprowadziło to m.in. do upadku Zebpay – jednej z największych indyjskich giełd kryptowalutowych.

Społeczność kryptowalutowa nie dała jednak za wygraną, zaskarżając decyzję władz do indyjskiego sądu najwyższego. Ten zaś nakazał władzom kraju jasno określić swój stosunek do przemysłu kryptograficznego, w wyniku czego powołano obecną komisję.

Jak myślicie – czy Indie (a właściwie władze kraju) zmienią w końcu swoje podejście do rozwijającej się wciąż branży?


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com