ICO mogą “udowodnić swoją legalność” zgodnie z nowymi zasadami finansowania społecznościowego

Komisja ds. Gospodarczych i Monetarnych Parlamentu Europejskiego pracuje nad nowymi regulacjami finansowania społecznościowego, które mogłyby rozciągnąć się na ICO.

Ashley Fox, brytyjski poseł do Parlamentu Europejskiego (MEP), proponuje włączenie kilku ICO do nowego projektu ram regulacyjnych dla crowdfundingu, który jest rozwijany od marca.

W raporcie napisano, że chociaż projekt przepisów dotyczących finansowania społecznościowego może nie zapewniać całkowitego rozwiązania problemu regulacji przestrzeni ICO, stanowią one “bardzo potrzebny krok” w kierunku wprowadzenia odpowiednich środków regulacyjnych mających na celu ochronę inwestorów.

Podkreślając, że ICO reprezentują “doskonały strumień finansowania dla start-up’ów technologicznych”, w raporcie proponuje się, że nowe ramy oferują “szansę” dla “ICO, które chcą udowodnić swoją legitymację zgodności z wymogami niniejszego rozporządzenia”:

“Aby umożliwić konkurencyjne ramy unijne, dostawcy usług crowdfundingowych powinni mieć prawo do pozyskiwania kapitału za pośrednictwem swoich platform przy użyciu niektórych kryptowalut […] ICO oferują nowe i innowacyjne sposoby finansowania, ale mogą również generować znaczne rynki, oszustwa i bezpieczeństwo cybernetyczne ryzyko dla inwestorów. W związku z tym [ICOs] powinny spełniać określone dodatkowe wymogi zgodnie z niniejszym rozporządzeniem. “


REKLAMA