Hong Kong Securities Regulator, zobowiązuje się do “ścisłego nadzoru” w sektorze krypto.

Hong Kong’s Securities and Futures Commission (SFC) twierdzi, że w raporcie rocznym na lata 2017-2018 opublikowanym dzisiaj, 27 czerwca, będą “bacznie obserwować” krypto i ICO.

SFC zauważa, że ​​ponieważ nowe technologie “wiążą się z ryzykiem”, będą uważnie przyglądać się krypto i ICO i “interweniować w razie potrzeby”. Raport stwierdza, że ​​SFC podjęła w tym roku działania regulacyjne przeciwko giełdom kryptowalut i emitentom ICO w Hongkongu, i wydała dwa publiczne ostrzeżenia dla inwestorów o ryzyku inwestycji w krypto.

SFC informuje również, że współpracuje z Centrum Edukacji Inwestora, aby uwolnić materiały edukacyjne dotyczące krypto, a także kampanie publiczne na temat “zagrożeń związanych z ICO i kryptowalutami”.

Pierwsze oświadczenie SFC i okólnik dotyczący ICO ukazały się we wrześniu 2017 r., A drugi okólnik opublikowano w grudniu 2017 r. W sprawie wymogów regulacyjnych dla operatorów krypto walut. SFC wydała kolejne oświadczenie w lutym po podjęciu działań przeciwko firmom krypto.

W marcu SFC wstrzymała ICO technologii Black Cell na podstawie tego, że stanowiła ona niezarejestrowane zabezpieczenie, a firma była zmuszona do zwrotu pieniędzy inwestorów.

Na początku maja rządowy raport Hongkongu stwierdził, że wirtualne waluty, takie jak Bitcoin (BTC), nie są szczególnie zaangażowane w pranie pieniędzy ani finansowanie terroryzmu.


REKLAMA