Grupa Volkswagen: Wprowadzimy blockchain na drogę!

Volkswagen staje się popularny pośród społeczności blockchain i krypto. Nie jest tajemnicą, że gigant zajmujący się produkcją samochodów współpracuje z IOTA i prowadzi badania nad blockchainem pod kątem tego, w jaki sposób można wykorzystać technologię tę zarówno dla pojazdów i ogólnie ujmując, dla dróg. Poprzednio VW potwierdził, że współpracuje bezpośrednio z IOTA nad projektem, a teraz właśnie podali do wiadomości, iż mają zamiar “umieszczać blockchain na drodze”.

W ostatnim tweecie od @VWGroup pojawiła się informacja, że “prace idą pełną parą naprzód, aby udostępnić klientom super-bezpieczne #kryptosystemy. Do tankowania, odblokowywania samochodu i wykorzystania wachlarza innych możliwości”.

Użycie blockchain przez Volkswagena

Volkswagen testuje blockchain dla wielu płaszczyznach swojej działalności. Branża motoryzacyjna ma największe szanse na zastosowanie technologii blockchain. Przykładowo, blockchain może usprawnić obsługę pojazdu. Odpornę na “kręcenie” liczniki przebiegu znacząco zrewolucjonizują branżę, ponieważ obecnie kupiec nie może mieć 100% pewności, że przebieg auta jest rzeczywisty. Istnieje również ogromna liczba badań nad pojazdami autonomicznymi, a technologia blockchain z pewnością zostanie tutaj wykorzystana.

Partnerstwo Volkswagen – IOTA

Świat motoryzacji znajduje się u progu radykalnej modernizacji, a rozproszona księga jest tutaj, aby przyspieszyć wspomnianą modernizację. Technologia “bez kierowcy” jest fascynującym przykładem zastosowania na rynku danych IOTA, ponieważ samochody działają w różnych warunkach jazdy na całym świecie, a każda część danych sensorycznych można wprowadzić do silosów danych, aby ulepszyć zarówno przyszłe produkty tej marki, jak i również sprzedawane za odpowiednią cenę tym, którzy jej potrzebują.

Volkswagen ściśle współpracuje z IOTA, tak bardzo, że Chief Digital Officer (CDO) VW, Johann Jungwirth dołączył do rady nadzorczej fundacji IOTA. Wiadomości o partnerstwie VW-IOTA pojawiły się w styczniu 2018 roku. Jungwirth jest odpowiedzialny za prowadzenie Volkswagena przez nieuniknioną transformację cyfrową.

Korzyść jest dwustronna – umiejętności, powiązania i wpływy, które posiada Jungwirth, dla niemieckiej fundacji IOTA mogą okazać się niesamowicie wartościowe.

 


REKLAMA