Google planuje zabezpieczyć informacje z audytu za pomocą technologii Blockchain.

Google planuje zabezpieczyć informacje z audytu za pomocą technologii blockchain, jak sugeruje wniosek patentowy opublikowany w czwartek.

Zgłoszenie, wydane przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych i przedłożone we wrześniu 2017 r., Proponuje wykorzystanie blockchaina do utworzenia dziennika “ujawnienia naruszenia”, który może przechowywać podpisy, weryfikować, czy informacje przechowywane przez system nie zostały zmienione lub dostarczyć czytelna ścieżka do tego, jakie informacje zostały zmienione i kiedy.

Aplikacja opisuje użycie dwóch bloków kodu, jednego określanego jako “blok docelowy”, który zawiera “pierwsze podpisy”. Drugi, osobny blockchain będzie przechowywać dane zweryfikowane przez podpis.

Firma wyjaśnia dalej:

“Sposób może obejmować, przez urządzenie elektroniczne, dodawanie nowego bloku do docelowego bloku blokowego, przez połączenie nowego bloku z istniejącym blokiem i blokiem drugiego łańcucha blokowego, który jest identyfikowany przez generowanie podpisu dla nowego bloku, który jest w oparciu o pierwszą sygnaturę i drugą sygnaturę oraz powiązanie podpisu z nowym blokiem: docelowy blok blockchain i drugi blok blockchain mogą być częścią sieci bloków. “

Aplikacja zauważyła, że ​​blockchain może opierać się na wielu przestrzeniach pamięci danych, lub cały łańcuch może być przechowywany na jednym urządzeniu.

Czas wydania jest godny uwagi – choć prawdopodobnie incydentalny – biorąc pod uwagę fakt, że Bloomberg poinformował w środę, że gigant wyszukiwarek rozwija to, co serwis informacyjny scharakteryzował jako “platformę związaną z blokowym łańcuchem” wspierającą jej działalność w chmurze.

Cytując anonimowych stron, Bloomberg twierdził, że gigant technologiczny pracował nad rozproszoną księgą, która może przechowywać historie transakcji. Nie jest jednak jasne, kiedy taki projekt zostanie wprowadzony na rynek.

Rzecznik Google powiedział Bloombergowi, że “jest zbyt wcześnie, aby spekulować na temat możliwych zastosowań lub planów”.

Osobno, Sridhar Ramaswamy, starszy wiceprezes Google ds. Reklamy i handlu, powiedział w środę, że firma ma wewnętrzny zespół, który przygląda się zastosowaniom technologii.

 

 

 

 

CoinDesk


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe