Globalny stan Krypto rynku.

Nie ma globalnego standardu, jeśli chodzi o regulację rynku kryptowalut. Każdy rząd ostatecznie decyduje, w jaki sposób podejmie tę sprawę. Niektóre kraje natychmiast zakazały kryptowalut, inne ustanowiły surowe zasady regulacyjne, podczas gdy niektóre inne kraje wydają się je popierać  ,za pomocą przyjaznych kryptowalutom praw.

Nie ma jednego uniwersalnego podejścia.
Stan regulacji rządowych w odniesieniu do rynku kryptowalut nadal pozostaje płynny, a pozycje wydają się z czasem zmieniać w kierunku bardziej rygorystycznego lub bardziej przyjaznego końca spektrum regulacyjnego.
Poniżej znajduje się krótki przegląd stanu krypto regulacji w kilku krajach i regionach świata.

Azja Chiny

W ciągu ostatnich czterech miesięcy Chiny przeprowadziły kompleksowe działania na rynku kryptografii. Od września 2017 r. Chiński rząd wprowadził całkowity zakaz ICO oraz lokalnych platform handlu kryptowalutami.
W styczniu 2018 r. Władze chińskie zaczęły walczyć z platformami wymiany kryptowalutowej typu over-the-counter (OTC) i peer-2-peer (P2P).
Podjęto również wznowienie starań o ograniczenie dostępu obywateli chińskich do zagranicznych usług wymiany kryptowalut. Rachunki szeregu platform transakcyjnych kryptowaluty OTC w Chinach zostały zamrożone. Następną fazą rządowego kryminału jest scena wydobycia bitcoinów.
Istnieją doniesienia, że ​​urzędnicy państwowi chcą ograniczyć wydobycie bitcoinów w kraju.

Japonia

Sytuacja w Japonii jest prawie przeciwieństwem tego, co dzieje się w Chinach. Kraj nadal tworzy sprzyjającą atmosferę dla rozkwitu kryptowalut. Po chińskim zakazie ICO wiele platform wymiany zaczęło szukać gdzie indziej.
Agencja Usług Finansowych (FSA) w Japonii udzieliła licencji na wiele platform wymiany kryptowalut, aby mogły działać w kraju.
Wcześniej w 2017 r. FSA wydał decyzję, która skutecznie uznała kryptowaluty za środek płatniczy. Choć nie jest technicznie prawnym środkiem płatniczym, prawo umożliwia wykorzystanie kryptowalut do rozliczenia płatności w kraju.
Pomimo postrzeganej polityki przyjaznej dla szyfrów, obowiązują ścisłe protokoły AML i KYC obowiązujące w Japonii w zakresie działania platform handlu kryptowalutami.

Korea Południowa

Przez kilka lat handel w krypto-walucie rozwijał się w Korei Południowej.
Wiele z największych platform funkcjonowało w kraju, a duży odsetek transakcji zawieranych za pośrednictwem platformy Ripple miał miejsce w Korei Południowej. Następnie, 11 stycznia 2018 r., Świat obudził się do pogłosek o zbliżającym się zakazie handlu kryptografią w kraju.
Rynek przeszedł w tryb paniki, a cena wielu krypt znacznie się obniżyła. W następnych dniach, pośród niepewności, wiadomości zaczęły odfiltrowywać, że żaden taki ruch nie został sfinalizowany.
Obecny stan rzeczy w odniesieniu do rynku kryptografii w Korei Południowej to taki, w którym przepisy są bezpośrednie. Charakter regulacji pozostaje niejasny. Pod koniec 2017 r. Rząd nakazał wszystkim platformom transakcyjnym zahamowanie otwierania rachunków dla nowych handlowców.
Tymczasowy zakaz został zniesiony, ale z rygorystycznymi przepisami AML i KYC związanymi z handlem kryptograficznym w kraju.

Indie

Indyjski bank rezerw (The Reserve Bank of India RBI) konsekwentnie ostrzega o nieodłącznym ryzyku związanym z rynkiem krypto. Bitcoiny i inne kryptowaluty nie są uznawane za prawny środek płatniczy w kraju.
Pojawiły się doniesienia, że ​​rząd wraz z RBI i regulatorami finansowymi szuka sposobów na uregulowanie rynku.
Indie są domem dla wielu lokalnych platform wymiany kryptowalut, takich jak Bitcoin-Indie, BtcxIndia, Zebpay, Koinex, Unocoin i Coinsecure. Istnieją również sklepy handlu OTC rozmieszczone w kilku obszarach metropolitalnych w kraju, a także bankomaty Bitcoin. W niedawnym przemówieniu ministra finansów Indii, Arun Jaitley, powtórzył wysiłki rządu na rzecz wyeliminowania użycia kryptowaluty w nielegalnej działalności.
Doprowadziło to do powszechnego spekulowania o zbliżającej się rozprawie przez rząd Indii.

Stany Zjednoczone

Trzy główne organy nadzoru finansowego w USA mają poziom ustawowych ram prawnych dla rynku kryptografii.
Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydała w lipcu orzeczenie, zgodnie z którym niektóre tokeny ICO były w istocie papierami wartościowymi i były pod nadzorem komisji. Doprowadziło to do powszechnych zmian w ramach procesu ICO. Wiele ICO zaczęło wykorzystywać finansowanie wyłącznie prywatne, aby nie naruszać przepisów dotyczących  papierów wartościowych. SEC jeszcze nie zarejestrowała żadnego ICO w USA.
Internal Revenue Service (IRS) ze swojej strony orzekli, że kryptowaluty nie mogą być postrzegane jako waluta, ale jako własność.
Jako takie, odpowiednie prawa dotyczące podatku od nieruchomości mają zastosowanie do kryptowalut.
Każda transakcja dotycząca kryptowalut musi być złożona jako długoterminowe zyski / straty kapitałowe lub krótkoterminowe zyski / straty kapitałowe.
Commodities Futures Trading Commission (CFTC) postrzega kryptowaluty jako towar. Tak więc wszystkie formy transakcji handlu kryptowalutą podlegają jego jurysdykcji.
Komisja już złożyła zarzuty oszustwa przeciwko wielu rzekomym programom krypto-ponzi.

Europa

Parlament Europejski i Europejski Bank Centralny (EBC) wydały orzeczenie, w którym wzywa się do wprowadzenia ostrzejszych przepisów na rynku kryptografii. Orzeczenie zostanie niezależnie ratyfikowane w ciągu najbliższych kilku miesięcy przez poszczególne państwa członkowskie. Najważniejszym z priorytetów UE jest stabilność gospodarcza i walka z terroryzmem.
Istnieją obawy, że kryptowaluty stanowią prawdziwy środek do prania pieniędzy i finansowania terroryzmu.
We Francji rząd utworzył grupę roboczą, która zaproponowała sposoby skutecznej regulacji rynku kryptografii.
Na czele grupy stoi monsieur Jean-Pierre Landau, były zastępca prezesa banku centralnego i znany sceptyk bitcoinów.
Kraj chce także współpracować z Niemcami, aby przekonać Argentynę i innych członków G20 do podjęcia
działań przeciwko rynkowi kryptograficznemu.
Na całym świecie ambiwalentny charakter rządu wobec rynku kryptografii wydaje się dobiegać końca.
Wiele rządów podejmuje zdecydowane kroki w zakresie zakazów i regulacji dotyczących tego,
co dotychczas było w dużym stopniu nieuregulowanym rynkiem.
Te działania rządowe mają bezpośredni wpływ na rynek i kształtują kierunek narracji kryptowaluty.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi