Gigant szokuje – Szalony plan Bitmain

Bitmain, gigant sprzętu do wydobywania kryptowalut, planuje zainstalować 200 000 sztuk sprzętu górniczego w Chinach, aby skorzystać z taniej energii wodnej w tym kraju.

Źródło z Chin, znane z tej sprawy, podobno powiedziało, że Bitmain zainstaluje 200 000 jednostek własnych maszyn górniczych, aby skorzystać z tanich kosztów energii hydroelektrycznej latem po nadmiernych deszczach w południowo-zachodnich Chinach. Sprzęt wydobywczy szacuje się na około 80 milionów do 100 milionów dolarów.

Podobno gigant rozpoczął negocjacje i zaczął zawierać umowy z lokalnymi farmami górniczymi w celu obsługi swojego sprzętu. Według źródła Bitmain chce wdrożyć nowe maszyny, takie jak AntMiner S11 i S15, wraz z kilkoma starszymi modelami, takimi jak AntMiner S9i / j.

Wiadomość nadeszła w następstwie decyzji Bitmaina o zamknięciu centrum rozwoju w Izraelu i zwolnieniu lokalnych pracowników w grudniu zeszłego roku oraz o ograniczeniu działalności w Holandii w styczniu. Gadi Glikberg, szef izraelskiego oddziału i wiceprezes Bitmain ds. Międzynarodowej sprzedaży i marketingu, rzekomo powiązał zamknięcie z niedawnym załamaniem rynku kryptograficznego:

„Rynek crypto przeszedł wstrząs w ciągu ostatnich kilku miesięcy, co zmusiło Bitmain do zbadania różnych działań na całym świecie i ponownego skoncentrowania działalności zgodnie z obecną sytuacją”.

Jeśli chodzi o zamknięcie działalności w Holandii, Bitmain powiedział, że ruch ten był częścią jego długoterminowego planu działań oszczędnościowych. Firma podobno ucierpiała w wyniku obniżonej rentowności wydobycia bitcoinów w ostatnich miesiącach dzięki Bitcoinowi ( BTC ) krąży obecnie wokół 4000 USD.

Również w styczniu,Bitmain miał podobno zawieszoną działalność wydobywczą w Rockdale, w Stanach Zjednoczonych w  stanie Teksas. Steve Young, sędzia hrabstwa Milam, wydał oświadczenie, że wszyscy pracownicy Bitmain, do tego dwóch inżynierów i dyrektor ds. Stosunków międzyludzkich zostali zwolnieni, a wszystkie operacje zostały zawieszone.


REKLAMA