Giełda krypto Bithumb oczyszczona z zarzutów przez rząd.

Po trzymiesięcznym dochodzeniu rząd Korei Południowej nie znalazł żadnych śladów przestępstwa na giełdzie kryptowalutowej Bithumb, lokalne media doniosły 8 czerwca.

Bithumb jest obecnie największą giełdą krypto w Korei i siódmą pod względem wielkości na świecie według wielkości handlu, według danych z Coinmarketcap.

Według doniesień, śledztwo w sprawie wymiany rozpoczęło się 10 stycznia i było prowadzone przez wiele agencji rządowych, w tym Krajową Służbę Podatkową (NTS), Komisję Usług Finansowych (FSC) i Koreańską Jednostkę Wywiadu Finansowego (KFIU).

Rząd, który opisał śledztwo jako intensywne i rozległe, przeprowadził operację przeszukiwania i konfiskaty w centrali giełdy, pobierając pliki komputerowe, urządzenia i informacje wymagane do przeprowadzenia pełnego audytu transakcji giełdy.

Podczas gdy rząd nie znalazł dowodów na nielegalną działalność, uchylanie się od opodatkowania lub podejrzane praktyki biznesowe, Bithumb otrzymał nakaz zapłaty 30 miliardów wonów podatków.

Bithumb stał się celem śledztwa po wykazaniu 171-krotnego wzrostu zysków w okresie 12 miesięcy. NTS starał się zapewnić, że firma uregulowała wszystkie podatki i właściwie ujawniła swoje udziały, zyski i straty.

Rzecznik NTS powiedział, że “zainicjował kilka dochodzeń w sprawie Bithumb w latach 2014 i 2017, i przez ostatnie cztery lata, Bithumb stale płacił wszystkie podatki nałożone na firmę bez żadnych konfliktów z NTS.”


REKLAMA