Gemini dodaje wsparcie dla Litecoin

Gemini Litecoin

Nowojorska giełda kryptowalutowa, Gemini, oficjalnie ogłosiła, iż dodaje do swojej platformy możliwość handlu Litecoinem.

Giełda już w zeszłym miesiącu ujawniła swoje plany podczas szczytu Litecoin. Podano wtedy, że wsparcie dla LTC rozpocznie się od soboty, 13 października. Dziś zaś podano, iż inwestorzy będą mogli zdeponować aktywa na swoich rachunkach. Rzeczywisty obrót Litecoinem nie rozpocznie się jednak przed 16 października, 9:30 czasu wschodniego.

Giełda prowadzona przez bliźniaków, Camerona i Tylera Winklevossów, ujawniła, że zacznie obsługiwać następujące pary walutowe:

LTC / USD
LTC / BTC
ZEC / LTC
LTC / ETH

Eric Winer, wiceprezes ds. Inżynierii Gemini, napisał na blogu, że giełda współpracowała z nowojorskim Departamentem Usług Finansowych (NYSDFS), w celu uzyskania zgodny na zarówno przechowywanie i handel Litecoinem.

Nie tylko Litecoin

Oprócz tego, Winer przekazał, iż giełda planowała również dodać wsparcie dla  Bitcoin Cash (BCH), jednak “niepewność” wokół jednego lub więcej hard-forków, które mogą wystąpić w połowie listopada, spowodowała odsunięcie decyzji na dalszy plan.

“Niektóre z forków nie posiadają funkcji ochrony przed powtórkami, która byłaby konieczna, aby Gemini zapewniło bezpieczną obsługę Bitcoin Cash”

– wyjaśnia Eric Winer, dodając:

“Z uwagi na tę sytuację opóźniamy uruchomienie depozytów Bitcoin Cash, wypłat i transakcji do końca listopada, po tym, jak forki przeminą i zyskamy możliwość ocenienia kondycji ekosystemu Bitcoin Cash.”


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe