Gabinet Malty zatwierdza rachunki kryptowaluty.

Gabinet Malty zatwierdził trzy projekty ustaw związanych z krypto-walutą i technologią blockchain. W szczególności jeden projekt ustawy o wirtualnych aktywach finansowych zapewnia ramy regulacyjne dla kryptowalut i ofert początkowych monet.

Crypto rachunki zatwierdzone przez gabinet

Gabinet Malty zatwierdził we wtorek trzy projekty ustaw, z których jedną jest ustawa o wirtualnych aktywach finansowych, która zapewnia ramy regulacyjne dla kryptowalut i ofert monet początkowych (ICO), zgodnie z lokalnymi mediami. Pozostałe dwa rachunki to projekt Malta Digital Innovation Authority oraz rachunek technologii i usług.

Wszystkie trzy zostały również przedstawione parlamentowi Malty w pierwszym czytaniu we wtorek. Kolejnym etapem jest debata między obiema stronami Izby, zanim zostaną one uchwalone, wyjaśnił Malta Independent. W komunikacie prasowym zauważono, że sekretarz parlamentarny ds. Usług finansowych, gospodarki cyfrowej i innowacji Silvio Schembri “mocno wierzy”, że:

Po uchwaleniu nowych przepisów dotyczących technologii blockchain i kryptowaluty na Malcie banki byłyby mniej niechętne przyjmowaniu firm działających w branży, prawdopodobnie ze względu na pewność prawną, jaką zapewniłaby.

Został również zacytowany przez Malta Winds, mówiąc: “Jako rząd uważamy, że regulując ten rynek, zapewni on przestrzeganie trzech głównych zasad regulacji finansowej i będzie rynkiem, który chroni inwestora i zapewnia integralność rynku i kondycja finansowa. “


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi