Przywódcy państw G20 wzywają do międzynarodowego opodatkowania kryptowaluty

Liderzy G20

Przywódcy państw z grupy G20 wzywają do opodatkowania kryptowalut, a także uregulowania ich środowiska prawnego w celu zapobiegania praniu pieniędzy. Informację podał japoński serwis informacyjny jiji.com.

Państwa członkowskie zebrały się w ten weekend w Buenos Aires w Argentynie. Według informacji pochodzących z japońskiego portalu dokument, wspólnie stworzony przez liderów państw z grupy G20, traktuje o potrzebie utworzenia “systemu podatkowego dla transgranicznych usług płatności elektronicznych”.  Doniesienia sugerują, iż prace nad takowym trwają, zaś finalna decyzja ma zapaść w 2019 roku. Ostateczna wersja rozporządzeń, po rozważeniu propozycji przez każde państwo członkowskie prawdopodobnie zostanie wprowadzona do 2020 r.

Czy ludzie chcą ingerencji państw grupy?

W lipcu minister finansów Francji, Bruno Le Maire wezwał G20 do przeprowadzenia publicznej debaty na temat kryptowalut podczas szczytu. Polityk stwierdził, że ​​przywódcy “powinni wspólnie poprowadzić dyskusję na temat BTC”, ze względu na “istnienie ryzyka spekulacyjnego”. Następnie dodał, iż Francja musi “zbadać to z innymi członkami grupy”, aby zobaczyć, jak “możemy uregulować prawnie Bitcoina”.

Nieco później – w październiku, dyrektor generalny firmy Circle, odpowiedzialnej za powstanie aplikacji mobilnej Circle Invest nawoływał do normalizacji przemysłu kryptograficznego “na poziomie G20”.

Społeczność jest niczym pęknięty głaz

Wnioskując po komentarzach pojawiających się w internecie, temat dzieli społeczność. Część opowiada się za pomysłem, sugerując, iż opodatkowanie kryptowalut to normalna kolej rzeczy:

“Jesteście przeciwko temu, ale chcecie, aby krypto stało się światową walutą? W takim wypadku musicie liczyć się z opodatkowaniem.”

Druga strona barykady uważa pomysł za bezsensowny i niesprawiedliwy, w szczególności, że władze państwowe w żadnym stopniu nie przyczyniły się do rozwoju wspomnianej branży

“Nigdy, przenigdy nie zapłacę jakiegokolwiek podatku od kryptowalut. Na początku roku zarobiłem 40 000$ bez jakiejkolwiek pomocy. Żaden d#*ek mi nie pomógł – zamiast tego mnie wyśmiewano, gdy poruszałem temat krypto… i co, teraz chcą mnie za to opodatkować? nie ma k#*wa mowy… prędzej się zabiję, aniżeli zapłacę podatek za jakąkolwiek kryptowalutę. Nie mogą opodatkować zmarłego.

(pisownia komentarzy jest przetłumaczona zgodnie z oryginałem)

REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com