Fundacja NEM na skraju bankructwa

Fundacja NEM

Fundacja NEM – zespół programistów odpowiedzialnych za popularny projekt kryptowalutowy – znajduje się na skraju bankructwa. Najprawdopodobniej fundacja zacznie zwalniać pracowników.

Za przyczynę uznano trwający trend spadkowy i złe zarządzanie środkami przez poprzednią radę fundacji.

Gotowi na zwolnienia

Fundacja NEM chce podążyć śladem firm takich jak Bitmain czy Blockfolio – krótko mówiąc, tak jak wspomnieni zamierza zwolnić część pracowników. Przymus dokonania redukcji przypisano trwającej bessie, mocno odbijającej się po kieszeniach handlowców i firm związanych z sektorem kryptograficznym.

Jak zaznaczyła prezes fundacji, Alex Tinsman, fundacja zamierza złożyć wniosek o sfinansowanie na 160 milionów tokenów (ok. 7,3 miliona USD). Pozyskane środki pomogłyby uratować fundację od bankructwa.

Wina po stronie poprzedniej rady

Tinsman poinformowała, że nowa rada dokłada wszelkich starań aby sprawdzić, co doprowadziło do zbliżającej się “zagłady”, na którą jest narażona fundacja.

“Jeśli chodzi o efektywną organizację, istniejąca struktura zawiodła. Może to nie wydawało się dużym problemem, gdy cena XEM była wysoka, zaś obecnie jest to bardzo duży problem, ponieważ staramy się utrzymać rentowność organizacji.”

Informacje na temat obecnej sytuacji oraz zapowiedzi masowych zwolnień opublikowano w oświadczeniu.

“Rzeczywistość ostatniego miesiąca na sfinansowaniu oznacza, że ​​nie będziemy w stanie opłacić naszych obecnych pracowników, partnerów i projektów. Musimy wszystko wstrzymać. Jest to bolesne, ponieważ szkodzi dobrym ludziom i partnerom, ale nowa rada jest zgodna, że ​​musimy zachować przejrzystość w tym, co dzieje się za kulisami Fundacji NEM.”


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com