Francja: Crypto jest teraz “ruchomą własnością”, podatek spada z 45 do 19 procent.

Francuska Conseil d’Etat zmieniła stawkę podatku od sprzedaży kryptowalut na ryczałtową 19% zamiast 45% jak wcześniej, lokalny kanał informacyjny, Le Monde podał informację w czwartek, 26 kwietnia.

Rada Stanu poinformowała, że zmiana podatku wynika z nowej klasyfikacji Bitcoin (BTC), odrębnej od działalności komercyjnej lub niekomercyjnej.

Wyjątkami od stawki ryczałtowej są dochody z kryptoekstrakcji, które będą opodatkowane jako niekomercyjne zyski, oraz dochody z tytułu działalności zawodowej, które będą opodatkowane jako zyski przemysłowe i komercyjne.

Le Monde zauważył, że decyzja o zmianie stawki podatku kryptograficznego nastąpiła po tym, jak obywatele odwołali się do najwyższego organu regulacyjnego we Francji na początku tego roku, aby zmienić przepisy dotyczące transakcji kryptograficznych, które obowiązywały od lipca 2014 r.

Francja pracuje nad regulacjami kryptowalutowymi w tym roku. Na początku roku Minister Gospodarki utworzył krypto grupę zadaniową do zbadania regulacji, aw marcu rząd zaproponował zakaz inwestowania firm w handel krypto dopóki przepisy nie zostaną wdrożone.

Również w marcu francuski regulator rynków finansowych miał zbadać przepisy, które zachęciłyby do opracowania oferty wstępnych monet (ICO).


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi