Forbes uruchamia CryptoMarkets, stronę internetową poświęconą agregacji cen kryptowalut

Forbes CryptoMarkets

W komunikacie prasowym z 22 października 2018 r. Forbes ogłosił, że pod ich marką będzie działać nowa strona, zatytułowana Forbes CryptoMarkets.

Platformę opracowano we współpracy z prywatną firmą inwestycyjną NewCity Capital i startupem blockchain, trade.io. Portal jest skonfigurowany tak, aby wyświetlał dane cenowe w czasie rzeczywistym dla 200 najpopularniejszych kryptowalut, posortowanych według kapitalizacji rynkowej. Oprócz tego, z prawej strony listy pojawiają się najważniejsze informacje ze świata kryptowalut.

Prezes Forbes Media, Mike Federle skomentował uruchomienie platformy następująco:

“Forbes CryptoMarkets […] stanowi naturalne rozszerzenie naszej marki o nowe przedsięwzięcie, będące ogromnie wartościowe dla inwestorów, handlowców i obserwatorów rynku.”

Portalem kierować będzie Chein Lee, obecny przewodniczący NewCity Capital.

“Cieszymy się, że możemy współpracować z Forbes przy tworzeniu zaufanego źródła dla osób poszukujących informacji na temat nowej gospodarki cyfrowej […] Platforma będzie źródłem informacji o wszystkich kryptowalutach oraz blockchain.”

W komunikacie prasowym wyjaśniono, że strona internetowa będzie również wyświetlać “informacje” z giełd kryptowalutowych na całym świecie, m.in. dostępne pary handlowe i ceny. W tym zakresie Forbes CryptoMarkets konkuruje bezpośrednio z CoinMarketCap.

Według Forbesa i jego partnerów, serwis informacyjny jest kluczowym aspektem platformy, ponieważ służy jako źródło danych w czasie rzeczywistym. Oprócz prezentowania wiadomości dot. kryptografii i blockchain, portal zawiera również sekcję poświęconą historiom z Forbes Media.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe