Firma badawcza Tom’a Lee, Fundstrat dodaje Bitcoin jako metodę płatności

Fundstrat Global Advisors, strateg rynkowy i dostawca badań, ogłosił, że firma zacznie akceptować Bitcoin (BTC) dla treści za pośrednictwem Bitpay.

Według firmy, która jest pierwszą firmą badawczą, Fundstrat dodał płatności Bitcoin na swoją platformę za pośrednictwem operatora płatności BitPay, który w 2017 r. Przetworzył ponad 1 mld USD płatności Bitcoin.

Zgodnie z komunikatem prasowym nowa funkcja umożliwi inwestorom instytucjonalnym, a także doradcom finansowym, osobom fizycznym i innym podmiotom korzystanie z Bitcoin do nabywania dostępu do sprawozdań Fundstrat dotyczących różnych sektorów finansowych.

W lipcu firma BitPay otrzymała licencję BitLicense od organu regulacyjnego stanu Nowy Jork, która umożliwiła operatorowi globalnych transakcji krypto prowadzenie interesów z klientami w tym stanie. Umożliwiając im używanie Bitcoin i Bitcoin Cash (BCH) do zakupów na całym świecie.

Współzałożyciel Fundstratu Tom Lee skomentował, że przyjęcie płatności w BTC za pośrednictwem BitPay sprawiłoby, że proces byłby “znacznie prostszy, szybszy i tańszy”.

Na początku lipca Lee powtórzył swoje stanowisko, że Bitcoin może osiągnąć od 22 000 do 25 000 USD do końca 2018 roku. Wyjaśniając, że jego ostatnia prognoza nie jest przegraną w stosunku do poprzedniej prognozy wynoszącej 25 000 USD. Wcześniej tego lata, 27 czerwca, szef badań technicznych Fundstrat przewidywał, że trend spadkowy BTC, który miał miejsce w czerwcu, zostanie odwrócony, jeśli Bitcoin będzie w stanie pokonać punkt oporu w wysokości 6 300-6400 USD.


REKLAMA