Fintech “rozwiąże problem z miejscami pracy dla młodzieży”.

Południowo-koreańska Komisja Usług Finansowych (FSC) ogłosiła, że ​​użyje technologii Blockchain do przyszłej innowacji fintech, koncentrując się na wspieraniu nowych technologii, a nie na ich regulacji, lokalny punkt informacyjny Korea JoongAng Daily donosi dziś, 21 marca.

Choi Jong-ku, prezes FSC, powiedział w związku z impulsem do ogłoszenia przez FSC, że “gracze na rynku usług finansowych stają się coraz bardziej zróżnicowani, wraz z wejściem nowych firm, a konkurencja na rynku finansowym staje się coraz bardziej zacięta . W rezultacie, istniejące firmy finansowe podejmują również próby fintech w zakresie podnoszenia usług. ”

Jong-ku dodał, że widzi korzyści dla młodych ludzi na bardziej współczesnym rynku fintech:

“Fintech jest obszarem, który wymaga nowych technologii i rozwiąże problem z młodzieżą poprzez zwiększenie miejsc pracy dla młodych ludzi.”

FSC ma nadzieję, że zgłoszone “wycofanie regulacji” pozwoli firmom tworzyć więcej miejsc pracy i obniżać opłaty za usługi, podając przykłady usprawnień biznesowych w zakresie fintech, takich jak oferowanie klientom możliwości zakupu inwestycji za pośrednictwem czatów wideo i korzystania z crowdfundingu dla małych firm.

Według Korea JoongAng Daily, FSC zatwierdza również system płatności app-to-app, który pozwala klientom kupować produkty bez korzystania z firm obsługujących karty kredytowe lub sieci, chociaż banki nadal będą naliczać opłaty za transakcje. Korea JoongAng Daily wymienia firmy fintech Toss i banki internetowe K Bank i Kakao, które już rozpoczęły testowanie technologii płatności aplikacji na aplikacje.

Korea Południowa, uważana za jeden z największych na świecie rynków kryptograficznych, zaczęła mocniej regulować krypto walutę w tym kraju. W styczniu 2018 r. Rząd zakazał anonimowego handlu na giełdach kryptograficznych. Rząd odpowiedział na publiczną petycję przeciwko kryptografii w połowie lutego, podkreślając, że nie ma planowego zakazu krypto wania w tym kraju, ale istnieją przepisy mające na celu zapobieganie “wszelkim nielegalnym działaniom lub niepewnościom”.

CoinTelegraph


REKLAMA