Fiński dostawca usług Crypto Prasos traci 4 z 5 partnerów bankowych.

Fiński dostawca usług Bitcoin, Prasos, stracił wszystkich oprócz jednego z partnerów bankowych. Dyrektor naczelny Prasos ujawnił niedawno, że cztery fińskie banki zakończyły świadczenie usług w firmie, pozostawiając Prasos uzależnioną od jednego banku.

Fińskie banki kończą usługi z Prasos

Zgodnie ze stroną internetową firmy, Prasos zapewnia swoim klientom szereg usług związanych z krypto-walutami, w tym ułatwia kupowanie i sprzedaż bitcoinów. Po utracie usług S-Banku, Grupy OP, Saastopankki i Nordea Bank AB, firma obecnie polega na jednej instytucji bankowej w celu utrzymania działalności operacyjnej.

Henry Brade, dyrektor naczelny Prasos, przypisał bankructwo firmy dramatycznemu ostatnio wzrostowi popularności kryptowalut. “Zdaliśmy sobie sprawę, że wzrost liczby transakcji międzynarodowych zaczął niepokoić banki” – powiedział niedawno pan Brade Bloombergowi. Pan Brade stwierdził, że Prasos odnotował wzrost wartości transakcji o prawie 1000%, porównując wyniki spółki w 2017 r. Z wynikami roku poprzedniego.

Pan Brade obwiniał również brak przejrzystości regulacyjnej w odniesieniu do kryptowalut za zaostrzanie postrzegania ryzyka związanego z firmami działającymi w branży kryptowalut, stwierdzając, że firma ma obecnie nadzieję, że organy regulacyjne wkrótce opracują jasny aparat legislacyjny, który zwiększy zaufanie do biznesu bitcoin wśród instytucji finansowych.

CEO Prasos obawia się całkowitej utraty partnerów bankowych

W związku z rosnącymi działaniami regulacyjnymi ukierunkowanymi na przemysł kryptowalut, pan Brade stwierdza, że ​​Prasos starał się podjąć większe kroki w celu zapewnienia zgodności z przepisami. “Stworzyliśmy praktyki identyfikacji, które rozpoczęliśmy w marcu, i są w pełni zgodne z przepisami i przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy, chociaż władze nawet tego nie wymagają od nas, ponieważ nasza działalność nie podlega obowiązkom regulacyjnym [… ] Po drodze otrzymaliśmy bardzo niewiele informacji od banków o tym, co możemy zrobić, aby rozwiązać problem. ”

Hanna Heiskanen, starszy doradca w Finlandzkim Urzędzie Nadzoru Finansowego (FSA) w Helsinkach, oświadczyła, że ​​”Miejsca handlu kryptowalutami obecnie nie podlegają mandatowi fińskiemu FSA”, dodając, że problemy Prasos to “romans między bankami.”

“Ryzyko polega na tym, że nasze ostatnie konto bankowe zostanie zamknięte, zanim będziemy mogli otworzyć następne” – powiedział Brade. “To by zamroziło nasz biznes.”


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi