Filipiny z zadowoleniem przyjmują Strefę Ekonomiczną Crypto.

Po zawiązaniu i oswojeniu się z dziwnym związkiem z kryptowalutami i firmami, które je implikują, rząd filipiński postanowił zrobić miejsce dla odłogowania strefy ekonomicznej. Program jest oferowany w nadziei, że wygeneruje więcej dochodów z podatków, zatrudnienie dla swoich pracowników i być może dedykowany uniwersytet krypto.

Filipiny umożliwiają firmom Crypto operowanie strefą ekonomiczną

Rzecznik prasowy Cagayan Economic Zone (CEZA) Raul Lambinos powiedział Reuterowi: “Zamierzamy licencjonować 10 platform wymiany kryptowalut. Są to Japończycy, Hongkong, Malezyjczycy, Koreańczycy. Mogą oni wejść do kopalni kryptowalut, początkowych ofert monet lub wejść na giełdę. “Z drugiej strony zachęca się giełdy do inwestowania w narodowe pieniądze, aby uniknąć afrontów z filipińskiego prawa.

Strefy takie oferują korzystne reżimy podatkowe w nadziei na zwiększenie zatrudnienia dla Filipińczyków. Na początku tego roku kraje zalegalizowały takie strefy pod kryptografię, która wydaje się bardziej przyjazna dla zasobów cyfrowych niż inne kraje w regionie.

Władze lokalne szacują, że w ciągu dwóch lat firmy zajmujące się krypto zainwestują ponad 1 milion dolarów, z czego dziesięć procent przeznacza na budowę bazy podatkowej. Ambitne plany obejmują także możliwy uniwersytet technologii finansowych oparty na blockchain, który pomaga nakarmić pracowników do otaczających firm w strefie.


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com