Fidelity uruchamia usługi depozytowe i tradingowe dla krypto

fidelity kryptobiznes

Przedsiębiorstwo Fidelity Investments ogłosiło rozpoczęcie działalności nowej spółki zajmującej się świadczeniem usług kryptowalutowych, wliczając w to usługi depozytowe i tradingowe. Usługi będą dostępne dla inwestorów instytucjonalnych, takich jak fundusze hedgingowe, biura rodzinne i pośrednicy rynkowi.

Jedna z wiodących firm finansowych, Fidelity Investments ogłosiła w poniedziałek utworzenie nowej firmy, Fidelity Digital Asset Services LLC. Jak wyjaśniają:

“Firma zaoferuje wysokiej jakości usługi powiernicze i wykonawcze dla aktywów cyfrowych, powszechnie zwanych kryptowalutami, dla wysokiej klasy inwestorów instytucjonalnych, takich jak fundusze hedgingowe, biura rodzinne i pośrednicy rynkowi.”

Oferowane usługi będą dotyczyły trzech obszarów: instytucjonalnych usług powierniczych, realizacji handlu i dedykowanej obsługi klienta.

Kryptodepozyt i usługi tradingowe

Jak twierdzi firma, usługa powiernicza zapewni “bezpieczne, zgodne i instytucjonalne omnibusowe rozwiązanie pamięci masowej dla bitcoinów, ether i innych zasobów cyfrowych”. Usługa realizacji transakcji będzie korzystała z wewnętrznego silnika bazującego na sieci typu crossing network firmy i inteligentnego routera zamówień, który “pozwoli na realizację w wielu miejscach na rynku.” Jego klienci “będą mieli dostęp do dedykowanego zespołu specjalistów ds. obsługi klienta już od wejścia na pokład “.

Tom Jessop, szef Fidelity Digital Asset Services powiedział CNBC, że firma współpracuje już z 13 000 klientów instytucjonalnych.

“Instytucje te wymagają wyrafinowanego poziomu usług i bezpieczeństwa, równego doświadczeniu, z jakiego korzystają przy handlu akcjami lub obligacjami.”

“Naszym celem jest zwiększenie dostępności zasobów cyfrowych, takich jak bitcoin, dla inwestorów. Oczekujemy dalszego inwestowania i eksperymentowania w dłuższej perspektywie czasowej, dzięki czemu nasi klienci mogą łatwiej zrozumieć tę usługę i korzystać z niej.”

Dysponując aktywami o wartości 7,2 biliona dolarów, Fidelity twierdzi, że pomaga ponad 27 milionom osób zainwestować własne oszczędności życiowe i zatrudnia ponad 40 000 pracowników.

Przewodnicząca i dyrektor generalna Fidelity Investments, Abigail P. Johnson ujawniła w maju zeszłego roku plany jej firmy dot. kryptosfery

“Uwielbiam te rzeczy… i to, co przyniesie przyszłość… Mam nadzieję, że na tych otwartych platformach zbudowane zostaną olbrzymie nowe rynki i produkty”.

 


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com