Platforma kryptowalutowa Fidelity wchodzi w ostatnią fazę testów

Fidelity

Krótka nota prasowa – Amerykański gigant z sektora finansowego – Fidelity – poinformował, że jego platforma do tradingu kryptowalutowego i platforma kryptodepozytowa przechodzą właśnie ostatnie testy.

Informację przekazano w poście na oficjalnym blogu przedsiębiorstwa. Warto uwzględnić, iż ostatnimi czasy działania Fidelity są jednym z częściej poruszanych tematów pośród społeczności.

Budowa trwa!

Jak uwzględniono w ogłoszeniu, przedsiębiorstwo świadczy już usługi dla niewielkiej grupy wybranych klientów, mimo że nadal buduje infrastrukturę platformy. We wpisie firma stwierdza, że “pierwsi klienci są ważną częścią ostatecznych testów”. Oprócz tego, z ogłoszenia wynika, że zespół programistów nieustannie współpracuje z audytorami w celu zapewnienia zgodności prawnej projektu.

Ogłoszenie o rozpoczęciu prac nad platformą kryptowalutową zbiegło się w czasie ze startem działalności Fidelity Digital Asset Services. Według informacji oferta nowo powołanej firmy (jak na razie skierowana do inwestorów instytucjonalnych) obejmie usługi kryptodepozytowe oraz obsługę transakcji kryptowalutowych.

Kilka dni temu anonimowe źródła poinformowały agencję prasową Bloomberg, że platforma być może zostania uruchomiona w marcu 2019r.


REKLAMA