FedEx CEO: Blockchain jest “następną granicą” dla globalnych łańcuchów dostaw.

Usługodawca dostaw wielonarodowych FedEx powiedział, że jest “dość pewny siebie” mówiąc że blockchain ma “duże, duże implikacje” dla łańcuchów dostaw w przemówieniu 14 maja, ponieważ kontynuuje zaangażowanie w technologię.

Przemawiając na konferencji Consensus 2018 w nowojorski poniedziałek, prezes FedEx, Fred Smith, powiedział, że nadszedł czas, aby firmy zaczęły przymuszać się do blockchainu lub stawić czoła “prawdopodobnemu wyginięciu”.

“Jesteśmy przekonani, że ma on duże, duże implikacje w łańcuchu dostaw, transporcie i logistyce”, powiedział podczas panelu cytowanego przez Bloomberg i inne źródła, kontynuując:

“To kolejna granica, która całkowicie zmieni światowe łańcuchy dostaw”.

FedEx miał pozytywne doświadczenia w poszukiwaniu potencjalnych blokad blockchain, aby ulepszyć swój model biznesowy. W lutym firma dołączyła do Blockchain w Transport Alliance (BiTA), grupie, której członkami są operatorzy kolejowi BNSF, JD Logistics i GE Transportation.

Celem firmy FedEx, podjętej wówczas przez media branżowe, było dążenie do “stworzenia wspólnych standardów logistycznych” w oparciu o technologię.

Wcześniej, w październiku zeszłego roku, stał się członkiem kanadyjskiego instytutu Blockchain Research Institute, inicjatywy Don Tapscotta poświęconej “prowadzeniu ostatecznego badania wpływu technologii blockchain na biznes, rząd i społeczeństwo”.

Na początku tego miesiąca Cointelegraph informował o tym, jak kwestia modernizacji struktur łańcucha dostaw we wszystkich opisach stała się centralnym tematem rządów na całym świecie, a także sektora prywatnego. 10 maja poinformował, że ministerstwo spraw wewnętrznych Australii obecnie zastanawia się, w jaki sposób może wdrożyć blockchain w swoich łańcuchach dostaw handlowych. W tym samym tygodniu dwie podkomisje w Stanach Zjednoczonych przeprowadziły przesłuchanie, które dotyczyło sposobu wykorzystania blockchain w zarządzaniu ich łańcuchem dostaw.


REKLAMA