FBI ma 130 bieżących spraw związanych z krypto.

Agent FBI, Kyle Armstrong, powiedział, że Biuro ma 130 toczących się spraw związanych z krypto, a sprzedaż na “czarnych” stronach internetowych jest szczególnym problemem – podał Bloomberg w środę, 27 czerwca.

Przemawiając na konferencji Crypto Evolved w Nowym Jorku w środę, specjalny agent nadzorujący powiedział, że liczba ta stanowi “mały kawałek” działalności FBI, która jest liczbą “tysięcy przypadków”. Agencja zauważyła jednak, że ułatwiono wzrost nielegalnej działalności przez płatności krypto-walutowe, powiedział.

130 “zagrożone tagami” pliki związane z krypto obejmują całą gamę przestępstw, w tym handel ludźmi, porwania, ataki z użyciem oprogramowania ransomware i sprzedaż nielegalnych narkotyków.

To ostatnie stało się przedmiotem zainteresowania Biura, według Armstronga, podkreślającego epidemię opioidową w Stanach Zjednoczonych. Uważał, że dark web jest czynnikiem sprzyjającym nadużywaniu narkotyków, mówiąc, że 10 procent globalnych użytkowników narkotyków dokonuje zakupów na nielegalnych rynkach internetowych. .

Dane Armstronga na poziomie 10 procent nie jest większa niż statystyki opublikowane przez starszą ankietę dotyczącą narkotyków z 2017 r., W której stwierdzono, że ogólna mediana odsetka osób zażywających narkotyki, które korzystają z sieci darknet, wynosi 10,1 procent. 90 procent następnie nadal kupować nielegalne substancje za pomocą bardziej “tradycyjnych” metod.


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty