Facebook otwiera się na Blockchain

Główna siedziba Facebooka w Menlo Park w Kalifornii otworzyła pięć nowych stanowisk w swoim dziale blockchain , zgodnie z ogłoszeniami opublikowanymi dzisiaj, 29 marca.

Nowe miejsca pracy zostały opublikowane na koncie firmy LinkedIn. Zgodnie z zapowiedziami, firma jest obecnie poszukuje menedżer produktu wzrostu , menedżer produktu , naukowiec danych , inżynier oprogramowania i operacje Business Manager dołączyć swój zespół blockchain.

Opis stanowisk wskazuje również na możliwe obszary, w których firma może wdrożyć technologię:

„Zespół blockchain jest startupem na Facebooku i badamy wiele obszarów zainteresowania we wszystkich aspektach technologii blockchain. Naszym nadrzędnym celem jest pomoc miliardom ludzi w dostępie do rzeczy, których nie mają teraz – takich jak opieka zdrowotna, sprawiedliwe usługi finansowe lub nowe sposoby zapisywania lub udostępniania informacji. ”

Niedawno firma otworzyła pozycję dla starszego prawnika z doświadczeniem zarówno w blockchain, jak i płatnościach . Osoba ta będzie odpowiedzialna za opracowywanie i negocjowanie szerokiej gamy umów związanych z inicjatywami blockchain, a także doradzanie klientom w zakresie różnych ryzyk prawnych związanych z technologią.

Facebook podobno szuka menadżera produktu i mieszanych metod UX badacza do pracy w swoim biurze w Tel Awiwie w Izraelu. Liczba ostatnio otwartych pozycji dla działu blockchain przekracza zatem 20.

Jak donosi Cointelegraph w specjalnej analizie, stanowisko Facebooka w sprawie kryptowaluty przeszło znaczącą metamorfozę w ciągu 2018 r. Firma, która wcześniej zakazała reklam kryptograficznych, podobno rozważa uruchomienie stablecoin dla użytkowników usługi przesyłania wiadomości WhatsApp , której jest właścicielem.

Formacja zespołu blockchain giganta technologicznego została po raz pierwszy ogłoszona w maju 2018 r. Dawid Marcus, szef aplikacji do przesyłania wiadomości na Facebooku Messenger, ogłosił, że portal społecznościowy bada możliwe zastosowania zdecentralizowanej technologii.


REKLAMA