Pierwszy bank w pełni korzystający z xRapid zamierza obsługiwać płatności w 80 krajach

Euro Exim Bank

Euro Exim Bank – pierwszy bank, który oficjalnie wykorzysta w pełni możliwości xRapid zamierza niedługo ruszyć pełną parą. Przedstawiciel banku twierdzi, iż pełna integracja technologii firmy Ripple nastąpi w ciągu kilku tygodni.

Władze Euro Exim Bank twierdzą, że ten zacznie wykorzystywać XRP w płatnościach transgranicznych już w pierwszym kwartale tego roku. Graham Bright, szef banku ds. zgodności i operacji powiedział American Banker, że celem banku jest wykorzystanie cyfrowego zasobu do wykazania szybkości i efektywności kryptowalut poprzez przetwarzanie transakcji w 80 krajach.

“Dużo mówi się o tym, jak technologia blockchain może pomóc tradycyjnym finansom. A więc, tworzymy platformę płatniczą dla naszych klientów z ponad 80 państw”

Jak twierdzi Euro Exim Bank, instytucja zainteresowała się xRapidem po otrzymaniu zaproszenia na ubiegłoroczną konferencję Swell w San Francisco.

Czynnik-iskra

Obecnie obowiązującym międzynarodowym standardem jest SWIFT. Korzysta z niego ponad 11 000 banków i instytucji finansowych z całego świata. Jak mówi Bright, jedna z transakcji Euro Exim Bank przepadła w sieci SWIFT, co stanowi doskonały przykład konieczności przejścia na nową technologię. Zapytany, gdzie “zaginęła” wspomniana transakcja, odpowiedział:

“Zaginęła gdzieś w centrali. Nie mamy pojęcia, gdzie jest.”

xRapid firmy Ripple pozwala bankom i instytucjom finansowym przesyłać płatności międzynarodowe, wymieniając ich walutę lokalną na XRP. Następnie, zasób przesyłany jest za granicę, po czym ponownie zostaje wymieniony na walutę lokalną danego państwa. Cały proces odbywa się w ciągu kilku sekund.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe