Czy Ethereum może uratować Dapps?

Ta decyzja będzie kosztować pół centa. Jesteś pewien, że to właściwy ruch?

Jeśli jesteś graczem, zdecentralizowane aplikacje (dapps) trzymają w napięciu obiecując: możesz wreszcie być w stanie prawdziwie posiadać wirtualne przedmioty w grze i gromadzić je bez martwienia się o firmę zmieniającą zasady i zabierającą je. Ale tak jak w przypadku innych wielkich idei blockchainów, to nie jest tak naprawdę dzisiaj.

Jednym z powodów jest to, że ekonomia tego, jak to działa, jest niepewna. Aby wykonać akcję na blockchain ethereum, użytkownicy muszą wydać ‘gaz’, jednostkę wartości wycenianą w eterze, kryptowalutę sieci, która zmienia się w zależności od tego, ile osób korzysta z sieci w danym momencie.

Dla Loom Network, startupu specjalizującego się w stosowaniu technologii blockchain w dappach do gier, po prostu to nie zadziała. Stałe mikrotransakcje mają niekorzystny wpływ na komfort użytkowników, nawet jeśli ruch sieciowy nie powoduje wzrostu cen gazu w danym momencie, jak miało to miejsce podczas ostatniej “ekspolozji” CryptoKitties.

James Duffy, współzałożyciel Looma, powiedział w niedawnym wywiadzie dla CoinDeska:

“Istnieją tylko mentalne koszty transakcji”.

Kontynuował:

“Nawet jeśli wydasz ułamek pensa za każdym razem, gdy poruszasz swoją postacią, ludzie wciąż muszą podejmować decyzje o tym, czy warto wykonać ruch, [gdy] wiedzą, że każda rzecz, którą robią, kosztuje ich”.

Mając to na uwadze, Duffy ogłosił najnowszą ofertę Looma – gotowy “wspólny sidechain”, którego developerzy dapp mogą wykorzystać w zamian za miesięczną opłatę. ZombieChain, jak się nazywa, ma wystartować za miesiąc lub dwa.


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com