Ethereum Devs wzywa do publicznej debaty na temat odzyskiwania funduszy.

Bardziej zaawansowani programiści Ethereum wzywają do publicznej debaty nad tym, jakie kroki, jeśli w ogóle, należy podjąć na poziomie oprogramowania, aby zwrócić fundusze stracone przez większe hacki i incydenty.

Podczas dwutygodniowego spotkania w piątek twórcy wzięli stronę na temat kontrowersyjnej propozycji ulepszenia Ethereum, EIP 867, która opowiada się za metodą zwrotu pieniędzy potencjalnym ofiarom. Profilowane przez CoinDesk zagadnienie pojawiło się jako pręt odgromowy, ponieważ propozycja zaleca stosowanie ogólno systemowych aktualizacji oprogramowania jako możliwej poprawki.
Być może nie było więc niespodzianką, że spotkanie pokazało namiętności po obu stronach tego, co staje się jednym z bardziej znaczących kłótni na platformie.
Mimo to inni poszukiwali bardziej umiarkowanego, wyrównanego rozwiązania, na przykład prowadząc bardziej publiczną debatę.
Deweloper Ethereum, Vlad Zamfir, powiedział uczestnikom:
“Te propozycje, zwłaszcza te, które określają ważne precedensy, które mają wpływ na relacje społeczności i platformy, powinny być przedmiotem debaty publicznej, Nie jestem pewien czy EIP process jest stworzony by przetwać”.
W odpowiedzi menedżer społeczności Hudson Jameson wyraził zgodę, stwierdzając, że debata powinna być prowadzona w mediach społecznościowych. Podobnie niezależny programista Alexey Akhunov zaproponował debatę wideo na żywo między deweloperami.
Niektórzy jednak uznali ten pomysł za ciężki do zaakceptowania.
Deweloper Piper Merriam ostrzegł, że dyskusja na żywo może stać się “oparta na polityce”, stwierdzając, że debata powinna pozostać w formie pisemnej. “W przeciwnym razie jest to konkurs popularności”, powiedział.
W związku z tym komentarze wskazują na inny element debaty, który zmierzy się z kwestią, jaką rolę powinni odgrywać deweloperzy w blokowaniu propozycji z publicznej dyskusji.
Na przykład EIP 867 jest prowadzony przez mniej znanego programistę Dan Phifer z Musiconomi, twórcę startupu, który stracił znaczną ilość ETH w ubiegłorocznym zamrożeniu funduszy Parity.
Redaktor EIP Yoichi Hirai początkowo odrzucił propozycję z powodu nieprzestrzegania tego, co opisał jako “filozofię ethereum”, jednak obecnie przyjmuje bardziej liberalne podejście do swojej roli, stwierdzając, że “repozytorium EIP jest jak Twitter”.
“Każdy może powiedzieć, co chce, a ja wszystko scalam” – powiedział.
Na razie nie zostaną podjęte żadne dalsze działania w sprawie wniosku, dopóki nie zostanie wyjaśniony proces EETUME w zakresie akceptowania zmian w kodzie, wyszczególniony w EIP-1.
Jednak Jameson powiedział dzisiaj, że obecne kontrowersje przyspieszyły takie wysiłki.

REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi