Ethereum: Constantinople odłożone na koniec lutego

Ethereum Constantinople Hard Fork

Ważna informacja. Deweloperzy Ethereum podczas nadzwyczajnego zebrania zdecydowali o odłożeniu długo zapowiadanej aktualizacji Constantinople na 27 lutego.

To był ciężki tydzień dla zespołu projektowego Ethereum. Przygotowania do długo zapowiadanej aktualizacji Constantinople, mającej doprowadzić do hard forka poszły na marne. Wiąże się to z wykryciem luki w zabezpieczeniach Ethereum Improvement Proposal EIP-1283, umożliwiającej ataki na niektóre smart kontrakty.

Początkowo deweloperzy planowali dokonać zmian w przeciągu góra trzech tygodni, jednakże ostatecznie postanowili obrać bezpieczniejszą drogę, dając sobie ponad miesiąc. Cóż, w końcu to coś więcej niż tylko wyrzucenie zbędnych kawałków kodu. Zdaniem zespołu sensowne byłoby wdrożenie pozostałych uaktualnień bez EIP-1283, mogłoby to jednak spowodować dysfunkcję sieci, ponieważ niektórzy użytkownicy zdążyli zaktualizować swoje oprogramowanie. Jak wyjaśnił jeden z programistów, podobny krok doprowadziłby do “zmiecenia” ich sieci.

Według przewidywań deweloperów do hard forka dojdzie w okolicach bloku 7 280 000, jednakże zespół dokona ponownej oceny spodziewanego numeru bloku w ciągu dwóch tygodni.


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty