Dzięki działaniom VeChain VET wzrasta o 205% w mniej niż miesiąc

Firma VeChain połączyła swoje siły z BYD na rzecz ekosystemu węglowego tuż po dodaniu największego ubezpieczyciela PICC do swojej listy partnerstw. Niedawno VeChain wypuścił mainnet v1.0.2, podczas gdy VET wzrósł o ponad 200% w mniej niż miesiąc, od kiedy wzrosty zaczęły szarpać kryptorynkiem w zeszłym miesiącu.

VeChain inicjujący ekosystem węglowy

18-ta największa kryptowaluta na świecie ma, jak widać, przed sobą świetlaną przyszłość – firma ogłasza kolejną współpracę.

BYD, producent pojazdów elektrycznych i akumulatorów, a także badacz zaawansowanych technologii, dołączył do VeChain z użyciem publicznej platformy blockchain VeChainThor oraz przez  DNV GL, globalną firmę zajmującą się zapewnieniem jakości i zarządzaniem ryzykiem w zakresie bankowych rozwiązań węglowych.

Wedle medió rozwiązania bankowości węglowej dla modeli samochodów zostały już ukończone i obejmą dane milionów pojazdów, wykorzystując rozwiązania do zarządzania cyklem życia pojazdu opracowane przez VeChain.

“Będąc światowym liderem w produkcji samochodów ekologicznych, BYD zaoferował nam możliwość wprowadzenia pionierskich zmian. Trzeba innowatorów takich jak BYD, aby uczynić świat czystszym miejscem. Bankowość węglowa będzie nową rzeczywistością dla miliardów”.

– mówi Sunny Lu, dyrektor generalny VeChain. To rozwiązanie dodatkowo nagradza operatorów pojazdów za pomocą kredytów węglowych opartych na redukcji emisji dwutlenku węgla. Dodatkowo rozwiązanie przyniesie korzyści także organom rządowym i agencjom ubezpieczeniowym.

Shu Youxing, prezes BYD Automotive Intelligent Ecological Research Institute, tak skomentował relację partnerską:

“Ta technologia nie tylko poprawia naszą obecną ofertę, ale pozwala nam tworzyć zupełnie nowe rynki. Unikalne aspekty, które zapewnia VeChain, umożliwią rozwój monitorowania emisji dwutlenku węgla i zrównoważonych ekosystemów. To rozwiązanie stanowi spojrzenie na to, co naszym zdaniem możemy osiągnąć dzięki temu partnerstwu.”

Partnerstwo z gigantami i wzrost o ponad 200%

Zaledwie kilka dni temu Chińskie Towarzystwo Ubezpieczeń (PICC), jeden z największych ubezpieczycieli na świecie,  o kapitale 126 mld dolarów, podpisało umowę z VeChain dot. cyfrowej transformacji branży ubezpieczeniowej.

Tak odniósł się do tego Sunny Lu:

“Współpraca z PICC rozszerza naszą działalność w branży ubezpieczeniowej. Jesteśmy pewni, że zapewniamy doskonałą obsługę i produkty PICC, wraz z DNV GL.”

Tylko w ubiegłym miesiącu VeChain został wybrany na pierwszą partię partnerów do programu otwartego partnera 5G, zainicjowanego przez japońskiego giganta Telecom, NTT Docomo.

Ponadto przedwczoraj uruchomiono nową wersję VeChainThor mainnet v1.0.2, która jest dostępna na GitHub. Dzięki poprawkom i nowym funkcjom, zespół VeChain skupił się na poprawie wydajności.

Również Criptolete, entuzjasta VET, podzielił się ostatnio kilkoma szczegółami podczas swojej wizyty w biurze VeChain w Szanghaju:

“We wrześniu powinniśmy zacząć widzieć więcej aktywności w sieci mainnet. W tej chwili bardzo pracują nad migracją klientów i upewniają się, że wszystko działa tak, jak powinno.”

W przypadku wycofanego VTHO obiecali, “to skomplikowane obliczenie, ponieważ jest kilka czynników do rozważenia i pracują nad nim”.

Jeśli chodzi o cenę VET, 14 sierpnia wynosiła ona 0,00643 USD, a gdy wzrosła razem z resztą rynku krypto, wczoraj osiągnęła 0,01973 USD. Wzrost więc wyniósł około 206% w ciągu około 20 dni.

 


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi