Dyrektor Narodowego Banku Szwajcarii: Zainteresowanie banków centralnych emisją krypto zniknęło.

Thomas Moser, dyrektor zarządzający w Szwajcarskim Banku Narodowym (SNB), uważa, że ​​zainteresowanie banków centralnych rozwojem cyfrowych walut wydawanych przez banki centralne (CBDC) spadło.

Moser powiedział Business Insider na konferencji Zug Crypto Valley w tym tygodniu, że chociaż banki centralne zainteresowały się początkowo CBDC lub krajową krypto-walutą, “entuzjazm zwolnił ponownie z powodu implikacji, jakie miałoby dla stabilności finansowej:”

“Cały techniczny problem, który podniecił wszystkich, naprawdę zajmuje drugie miejsce w tej konceptualnej kwestii politycznej Nastrój jest następujący: wszyscy go monitorują, niektórzy eksperymentują z nim, ale myślę, że wszyscy czekają, aż ktoś to zrobi to pierwszy, abyśmy mogli to przetestować. “

Wczoraj na konferencji, Moser zauważył, że technologia kryjąca się za cyfrowymi walutami, blockchain, wciąż była “zbyt prymitywna”, by Szwajcaria mogła wydać “e-franka”.

Chociaż Moser wspomniał, że banki centralne są teraz “sceptyczne” wobec CBDC, zauważył, że “implikacje są dość duże”, aby mieć cyfrową wersję waluty danego kraju.


REKLAMA