Drugi największy komercyjny bank Korei Południowej testuje skarbiec i portfel bitcoin!

Shinhan, drugi co do wielkości bank komercyjny w Korei Południowej poprzez wycenę rynkową i bazę konsumencką, zainicjował fazę testową swoich usług skarbcowych i portfela bitcoin.

Dlaczego Major South Korean Bank zdecydował się uruchomić platformę Bitcoin Vault i platformę Portfela

Przedstawiciel Shinhan Bank powiedział Naver News, medialnej placówce obsługiwanej przez najpopularniejszą wyszukiwarkę w Korei Południowej, że bank podjął decyzję korporacyjną, by uruchomić platformę skarbcową i portfel bitcoin jako odpowiedź na ostatnie ataki hakerskie na czele Koreańskie giełdy krypto walut, w tym Bithumb.

W czerwcu Bithumb w Korei Południowej, największa na świecie giełda krypto walutowa według wielkości obrotu, doznała naruszenia bezpieczeństwa, które dotknęło 30 000 użytkowników. W konsekwencji bank zwrócił środki w wysokości 1 miliona USD i dostarczył dodatkowe 1 milion USD dla 30 000 użytkowników jako rekompensatę za atak hakerski, jakiego doświadczyli.

W oficjalnym oświadczeniu przekazanym Naver, przedstawiciel Shinhan powiedział:

 

“Shinhan testuje wirtualną platformę przechowującą bitcoiny, w której prywatne klucze bitcoinów i portfele są zarządzane i wydawane przez bank. Bank zamierza udostępnić usługę Vault za darmo i pobrać opłatę za wypłaty. ”

Biorąc pod uwagę, że Shinhan obsługuje miliony aktywnych użytkowników i dziesiątki tysięcy korporacji w Korei Południowej, integracja platformy skarbcowej i portfela bitcoinów z istniejącą infrastrukturą systemu bankowego Shinhan natychmiast wprowadziłaby Bitcoin do ogółu konsumentów w regionie. Taka ekspozycja bitcoina na główny nurt w Korei Południowej, wiodącym rynku bitcoin, znacznie zwiększyłaby tempo przyjmowania bitcoinów w kraju.

Jeśli Shinhan uruchomi swoją platformę skarbcową i portfel bitcoin do połowy 2018 r. Zgodnie z planem, firma stanie się pierwszym regulowanym i zakrojonym na szeroką skalę bankiem komercyjnym, który dostarczy usługi skarbca bitcoinów i portfela.

Na tym etapie Shinhan zaoferuje usługi brokerskie i transakcje bitcoinowe, aby umożliwić dotychczasowym klientom zakup lub sprzedaż bitcoinów. Jest prawdopodobne, że Shinhan będzie partnerem wymiany krypto walut w Korei Południowej, takich jak Bithumb, Coinone i Korbit, aby zapewnić płynność bazy klientów Shinhan.

Wcześniej w tym miesiącu, Choe Heung-sik, szef Financial Service Service (FSS), stwierdził, że południowokoreański rząd nie będzie nakładał restrykcyjnych regulacji na giełdy kryptowalut w dającej się przewidzieć przyszłości.

“Chociaż monitorujemy praktykę handlu w krypto walucie, nie mamy obecnie planów bezpośredniego nadzorowania giełd. Nadzór nadejdzie dopiero po prawnym uznaniu tokenów cyfrowych jako legalnej waluty “, powiedział Choe.

Integracja i przyjęcie bitcoina przez drugi co do wielkości bank w kraju oznaczałoby, że bitcoin stał się już legalną walutą. W związku z tym, po włączeniu bitcoina przez Shinhan, jest prawdopodobne, że rząd Korei Południowej będzie regulował bitcoiny, podobnie jak zrobiła to Japonia w marcu.


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty