Drugi największy japoński bank wyda swoją kryptowalutę w 2019r.

Mizuho Financial Group

Według raportu opublikowanego przez Finance Magnets, japońska firma Mizuho Financial Group przygotowuje się do wprowadzenia swojej kryptowaluty.

Kolejny Stablecoin

Kryptowaluta używana będzie w procesie przesyłania i odbierania płatności za pośrednictwem aplikacji mobilnej (warto zaznaczyć, iż transakcje te będą bezpłatne). W zamian za darmowe transakcje bank będzie gromadził dokładniejsze dane dotyczące ogólnych wydatków konsumentów. Według źródeł, jak na razie “bezimienna” kryptowaluta trafi do użytku w regionalnych bankach i sklepach detalicznych. Sklepy korzystające z cyfrowego zasobu będą płacili mniejsze prowizje transakcyjne (w stosunku do płatności kartami).

Warto zwrócić uwagę, że Mizuho zamierza wydać stablecoin. Oznacza to, iż ​​będzie ona powiązana z walutą krajową w stosunku jeden do jednego. Użytkownicy będą dokonywać płatności z wykorzystaniem aplikacji mobilnej ze zintegrowanym skanerem QR.

Kontrowersje

Społeczność kryptowalutowa patrzy na banki raczej nieprzychylnie. Zdaniem użytkowników władze banków nie mogą znieść możliwości uniezależnienia finansów od istnienia wspomnianych instytucji, przez co usilnie “pchają się” do kryptosfery w poszukiwaniu dodatkowych zysków. Oprócz tego, pojawiają się liczne głosy, iż ingerencja banków w ten wciąż rozwijający się sektor gospodarki to całkowite podważenie idei decentralizacji i niezależności od tradycyjnych instrumentów finansowych.


REKLAMA