Druga największa wyszukiwarka na świecie blokuje reklamy Crypto.

Melissa Alsoszatai-Petheo, z wyszukiwarki Microsoft Bing, ogłosiła, że Bing blokuje wszystkie reklamy kryptowalut. Podąża to za liderami rynku, takimi jak Google, Facebook i Twitter, poważnie ograniczając reklamy kryptograficzne lub całkowicie je zakazując.

Bing konsekwentnie plasuje się na bardzo odległej pozycji za Google, który wciąż przewodzi z ponad 60% wyszukiwań w Internecie. Google na początku 2018 roku ogłosił znacznie bardziej szczegółową serię zakazów związanych z kryptowalutą, aż do zdefiniowania kontraktu na różnice.

Później nie mineło zbyt długo, gdy Facebook podążył za nimi, jak pisaliśmy pod koniec stycznia, “nowym orzeczeniem wydanym 30 stycznia”, reklamy nie mogą promować produktów finansowych i usług, które często kojarzą się z wprowadzającymi w błąd lub oszukańczymi praktykami promocyjnymi, takie jak opcje binarne, wstępne oferty monet lub krypto-waluta. “Również Twitter, zaledwie dwa miesiące później, przedstawił swoją nową politykę reklamową, surowo ograniczając reklamy ICO i sprzedaży tokenów.

“Aby chronić naszych użytkowników przed tym ryzykiem” – kontynuuje Bing – “podjęliśmy decyzję o zakazie reklamowania produktów kryptowalutowych, produktów związanych z krypto-walutą i nieregulowanych opcji binarnych. Bing Ads wprowadzi tę zmianę do naszej globalnej polityki dotyczącej produktów i usług finansowych w czerwcu, a egzekwowanie praw zostanie wprowadzone na przełomie czerwca i lipca. “


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe