Kim Dotcom: przez dług federalny dolar jest w spirali śmierci

Dług USD

Kim Dotcom, ścigany przez rządy Nowej Zelandii i USA od czasu zamknięcia Megaupload w 2012 roku, twierdzi, że amerykański dolar znajduje się w nieodwracalnej spirali śmierci ze względu na dług federalny Stanów Zjednoczonych. Dlatego też, jest to jego zdaniem czas na zakup kryptowalut i złota.

Dotcom wspomina konkretnie o długu rządu Stanów Zjednoczonych, który gwałtownie rośnie z powodu pogarszającej się sytuacji budżetu federalnego.

“Amerykańskie imperium płaci teraz pół biliona dolarów odsetek rocznie, by obsłużyć swój dług.

Zadłużenie USA rośnie o bilion rocznie. To spirala śmierci, której nie można cofnąć.

Samozniszczenie i upadek USD są nieuniknione. Wydostań się z zapasów w USD i USA. Kup złoto i krypto.”

Krótka lekcja historii

W latach 1997-2001 dług utrzymywał się na stałym poziomie 5,5-5,8 bilionów dolarów. Wydarzenia z 11 września 2001 r. zapoczątkowały globalną wojnę z terroryzmem, powodując wzrost zadłużenia USA do 7 bilionów dolarów na początku 2004 r. W Iraku konflikt stał się wojną na wyczerpanie, co spowodowało wzrost długu do 9 bilionów dolarów na początku 2008 r.

Potem, w 2008 roku, rozpoczął się jeden z największych kryzysów gospodarczych od czasów Wielkiego Kryzysu. Miliardy dolarów przeznaczono na ratowanie banków i korporacji. Na początku 2009 r. zadłużenie USA przekroczyło 11 bilionów USD. Warto zauważyć, że gwałtowny wzrost zadłużenia zbiegł się w czasie z uruchomieniem Bitcoin. Cóż, w bloku genezy znajdziemy nawet o tym wzmiankę:

“The Times 03 / Jan / 2009 Kanclerz na krawędzi drugiego pakietu ratunkowego dla banków”.

Do 2012 r. Dług USA wzrósł do 15 bilionów dolarów. Tempo wzrostu zadłużenia nie spadało. Barierę 20 bilionów USD przekroczono pod koniec 2017 roku, co również zbiegło się w czasie z ważnym dla Bitcoina wydarzeniem – osiągnięciem wartości 20 000 USD. Według stanu na dzień 25 października 2018 r. zadłużenie to wynosi 21,7 tryliony dolarów, co stanowi wzrost o 1,25 biliona dolarów rocznie

 


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty